Tyle wynosi emerytura Krystyny Jandy. Kwota to zaskoczenie

Krystyna Janda, jedna z najwybitniejszych polskich aktorek filmowych i teatralnych jest wprawdzie wciąż aktywna zawodowo, ale nie jest tajemnicą, że od kilku lat pobiera już emeryturę. Ile wynosi świadczenie 71-letniej aktorki? Kwota może was zaskoczyć!

Krystyna Janda jest już na emeryturze, ale jej świadczenie nie jest wysokie
Krystyna Janda jest już na emeryturze, ale jej świadczenie nie jest wysokie GałązkaAKPA

Największą miłością Jandy był jednak zawsze teatr. Przez wiele lat związana była z Teatrem Ateneum w Warszawie, a później z Teatrem Powszechnym. W latach 90. zaczęła również reżyserować - zarówno spektakle sceniczne i telewizyjne jak i filmy np. "Pestkę" z 1995 roku.

Krystyna Janda jest też od zawsze aktorką śpiewającą - na estradzie zadebiutowała w 1977 roku na XV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wydała też pięć albumów studyjnych.

Od 2005 roku Janda tworzy też własny, niepubliczny teatr "Polonia" w Warszawie, działający w miejscu dawnego kina "Polonia".

Krystyna Janda
Krystyna JandaNiemiecAKPA

Ile wynosi emerytura Krystyny Jandy? Ta kwota może zaskoczyć

Patrząc na imponujący życiorys Krystyny Jandy, można się spodziewać, że pobierająca już emeryturę 71-latka może liczyć na imponujące świadczenie. Rzeczywistość nie jest jednak aż tak kolorowa - "Super Express" dotarł do informacji na temat emerytury aktorki, z których wynika, że miesięcznie może ona liczyć tylko na 2 tys. zł świadczenia.

W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że aktorka wciąż jest bardzo aktywna zawodowo - prowadzi fundację i dwa teatry, a od 2005 jest twarzą własnej linii kosmetyków. Kilkukrotnie pojawiała się też w kampaniach reklamowych marek, takich jak Art & Diamonds Soraya, Eurobank czy Lipton.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas