Witały ją tłumy Polaków, tort wręczyła Magda Gessler. Tak się zmieniła!

Rola w „Esmeraldzie” przyniosła jej światowy rozgłos. Meksykańska aktorka Leticia Calderon ma obecnie 54 lata. Pomimo występu w bijącej rekordy popularności produkcji, w życiu prywatnym gwiazdy nie było zbyt kolorowo. Aktorka w 1999 roku odwiedziła Polskę – na lotnisku czekały na nią tłumy fanów, a podczas uroczystej kolacji tort wręczyła jej Magda Gessler.

Leticia Calderon znana jest szerszej publiczności przede wszystkim jako odtwórczyni głównej roli w serialu "Esmeralda" z 1997 roku. To właśnie ta rola przyniosła jej światowy rozgłos i otworzyła drzwi do kariery.

Leticia Calderon przyszła na świat 15 lipca 1968 roku w Guaymas w Meksyku. W latach 90. uchodziła za jedną z najbardziej pożądanych kobiet na świecie. Chociaż była uwielbiana przez publiczność, w życiu prywatnym nie układało się jej najlepiej. Aktorka wychodziła za mąż dwukrotnie - jej pierwszym mężem był Marco Lopez, którym rozwiodła się po dwóch latach.

Życie prywatne Leticii Calderon

Leticia Calderon zasłynęła z roli "Esmeraldy"
Leticia Calderon zasłynęła z roli "Esmeraldy"Jaime Nogales/Medios y Media/Getty ImagesGetty Images

Następnie Calderon związała się z prawnikiem Juanem Collado. Para doczekała się dwóch synów - Luciana i Carla. Starszy z nich - Lucian, ma zespół Downa i zmaga się z dysautonomią. Aktorka w 2009 roku wydała książkę, w której opisała pierwsze lata życia swojego chorego syna. W książce - jako matka - podzieliła się swoimi doświadczeniami w wychowywaniu syna.

Drugie małżeństwo nie przyniosło aktorce szczęścia - mąż zdradzał ją z aktorką Yadhirą Carrillo. Calderon i Collado rozwiedli się w 2008 roku.

Leticia Calderon zasłynęła z roli w serialu "Esmeralda"
Leticia Calderon zasłynęła z roli w serialu "Esmeralda"Marian Zubrzycki / FORUM Agencja FORUM

Leticia, jej były mąż i jego partnerka deklarowali, że utrzymują przyjazne stosunki ze względu na dobro dzieci. Yadhira Carrillo stwierdziła nawet, że kocha dzieci Leticii tak, jakby były jej własnymi.

Przeszłość dogoniła gwiazdę w 2019 roku. Odtwórczyni roli "Esmeraldy" znalazła się na celowniku mediów po tym, jak okazało się, że były mąż został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy i udział w zorganizowanej przestępczości. Meksykańskie media donosiły, że Leticia Calderon nie pozwala synom na odwiedzanie ojca w więzieniu.

Polacy pokochali Leticię Calderon

"Esmeralda" to druga po "Niewolnicy Isaurze" produkcja, którą pokochali Polacy. Zresztą, nie tylko oni - szaleństwo na tle meksykańskiej telenoweli opanowało również Czechy, Słowenię i inne kraje Europy Środkowej.

W lutym 1999 roku aktorka przyjechała do Polski na zaproszenie telewizji TVN. Jej przyjazd był ogromnym wydarzeniem. Na lotnisku na gwiazdę czekały tłumy fanów - gwiazda nie zawiodła i podczas pobytu w Polsce chętnie rozdawała autografy i podpisywała zdjęcia.

- Gdy Leticia Calderón, odtwórczyni głównej roli wylądowała na lotnisku, zapytała: "Czekają na Papieża?", bo tyle ludzi przyszło ją powitać. Podobnie było, gdy do Polski przyleciała Natalia Oreiro, gwiazda argentyńskiej telenoweli "Zbuntowany anioł" - głosił artykuł opublikowany w "Stosunkach międzynarodowych" w czerwcu 2006 roku.

Tort od Magdy Gessler

Leticia Calderon z wizytą w Polsce
Leticia Calderon z wizytą w PolsceDarek Majewski / ForumAgencja FORUM

Leticia Calderon w Polsce przebywała od 14 do 19 lutego 1999 roku. Nasz kraj odwiedziła w towarzystwie matki i swojego menadżera. Aktorka była gościnią programu "Pod napięciem", odwiedziła stację TVN i wystąpiła w programie "Multikino".

Z fanami spotkała się na warszawskiej Promenadzie. Odwiedziła również Dom samotnej matki w Chyliczkach. Oprócz tego aktorka odwiedziła również Łódź i Czeladź.

Ostatniego dnia wizyty pożegnała się z fanami na Warszawskim Okęciu. Ostatni wieczór w Polsce spędziła w restauracji na uroczystej kolacji. Właścicielka Magda Gessler wręczyła jej tort, a od telewizji TVN otrzymała porcelanową zastawę.

Leticia Calderon w naszym kraju jest jednak znana nie tylko z roli Esmeraldy - serca skradła również dzięki rolom w serialach takich jak "Daniela i przyjaciele", "Labirynt namiętności", "Prawdziwa miłość", "Miłość i przeznaczenie" i "Nieposkromiona miłość". Pomimo tego, że były to już drugoplanowe role.

Ostatnia produkcja z udziałem Calderon to "Kobiety w czerni" z 2016 roku. Obecnie aktorka koncentruje się przede wszystkim na swoich dzieciach i jest aktywna w mediach społecznościowych.

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas