Reklama

Zielona pasja

Dla nich ekologia nie jest tylko pustym hasłem. Oni wiedzą, że chroniąc naturę, pomagamy sobie. Od czego zacząć? Od oszczędnej kąpieli i zakręcania kranu!

Do przejścia na "zieloną religię" zachęcają kolejne sławne osoby. "Wszyscy stanowimy (...) jeden organizm, na którego złą kondycję długo pracowaliśmy i teraz przyszedł czas, by to naprawić" - apeluje Kayah. Celebryci od słów przechodzą do czynów. Niektórzy latają po świecie, sadząc drzewa (Bono), inni budują przyjazne środowisku domy (Brad Pitt, Diane Kruger). Gwyneth Paltrow i Reni Jusis podkreślają na ekoblogach, że ważne są też proste, codzienne czynności. Dla dobra środowiska John Bon Jovi nie nadużywa lakieru do włosów, a Jennifer Aniston oszczędza wodę, myjąc zęby pod prysznicem. Leonardo DiCaprio poszedł o krok dalej. Ograniczył kąpiele i nie używa dezodorantu... Cóż, gdyby jeszcze w trosce o naturę ekogwiazdy rzadziej korzystały z prywatnych odrzutowców...

Reklama

Brad wybudował ekoosiedle

Po huraganie, jaki w 2005 roku zrównał z ziemią Nowy Orlean, Brad Pitt (48) dołożył wszelkich starań, by pomóc poszkodowanym przez kataklizm. Gwiazdor, którego pasją jest architektura, współfinansował i nadzorował budowę ekologicznych osiedli mieszkaniowych. Przy ich tworzeniu korzystano tylko z przyjaznych środowisku technologii. Za projekty utrzymane w duchu architektury ekologicznej Brad został później obsypany licznymi nagrodami.

Dla Otylii cenna jest każda kropla

Otylia Jędrzejczak (28) przekonuje, że woda jest na wagę złota - nie tylko olimpijskiego... Utytułowana pływaczka szanuje każdą kroplę. I wodę po kąpieli wykorzystuje do mycia podłogi. "Te malutkie szczegóły w sumie mają naprawdę wielkie znaczenie", tłumaczy, apelując o zmianę naszych nawyków.

Andrzej ma przydomową oczyszczalnię

Mieszkający w sercu Świętokrzyskiego Parku Krajobrazowego Andrzej Piaseczny (41) zbudował przydomową oczyszczalnię ścieków. W jego gospodarstwie nic się marnuje. "Odpadki organiczne odkładam na kompost, potem mogę je wykorzystać jako nawóz do kwiatów i drzew w ogrodzie", opowiada piosenkarz.

Magdalena walczy o segregowanie

Magdalena Różczka (33) próbuje w pojedynkę naprawiać świat. "Szlag mnie trafia, gdy widzę, jak sąsiedzi do kosza na papier wrzucają skorupki po jajkach albo stary chleb. Kiedy na ulicy ktoś wyrzuca zakręconą plastikową butelkę, odkręcam ją i przyklepuję" - mówiła Twojemu STYLOWI.

Podlewa kwiaty wodą z gotowania

Czołowa polska ekolożka wśród artystek Agata Buzek (35) oszczędza wodę na wiele sposobów. Pilnuje m.in., żeby zakręcać kran podczas mycia zębów, a przestudzoną wodą po gotowaniu jajek podlewa kwiaty.

Andrzej Grabarczuk

Show
Dowiedz się więcej na temat: ekologia | Brad Pitt | Andrzej Piaseczny | Agata Buzek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy