Reklama

5 żeńskich imion, które przynoszą szczęście. Wróżą ogromne powodzenie

Wszyscy wokół nazywają cię prawdziwą szczęściarą? Za wszystko odpowiedzialne może być… twoje imię. Jak się okazuje, niektóre z nich wnoszą do życia wiele powodzenia i pomyślności, niemal skazując swoją posiadaczkę na niekończący się sukces. Lista nie jest jednak długa.

Wybór imienia dla dziecka bywa niekiedy wyjątkowo problematyczny. Wielu świeżo upieczonych rodziców kieruje się modą, inni słuchają rad najbliższych, a kolejni polegają wyłącznie na własnych upodobaniach.

Tymczasem niektóre imiona niosą ze sobą wiele dobra, potrafiąc mocno wpłynąć na codzienność osoby, która je posiada. Czasami są w stanie wypełnić życie szczęściem, wróżąc ogromne powodzenie. Na liście znajduje się jednak zaledwie pięć pozycji.

Wiktoria. Zwycięstwo

Wiktoria jest żeńskim imieniem pochodzenia łacińskiego, od słowa "victoria" czyli "zwycięstwo". W mitologii rzymskiej nosiła je bogini zwycięstwa i chwały.

Reklama

Wiktoria jest altruistką, która chętnie pomaga innym. Kiedy postawi sobie cel, swoją wytrwałością i pracowitością nieustannie będzie dążyć do jego osiągnięcia. Jest obdarzona dużą intuicją i wspaniałą wyobraźnią.

Zobacz również: Urodziłaś się tego dnia? Los ześle ci ogromną fortunę. Zwinnie przeskoczysz problemy

Beata. Błogosławiona

Beata jest żeńskim imieniem pochodzenia łacińskiego, wywodzącym się od słowa "beatus" czyli "błogosławiony", "szczęśliwy".

Beata jest osobą prowadzoną przez wyższe siły. Przywiązuje ogromną wagę do domowego ogniska, gdzie odpręża się, nabiera sił i wycisza emocje. Potrafi być doskonałą żoną, matką i panią domu.

Olga. Pomyślna

Olga jest imieniem pochodzenia starorosyjskiego, będącego prawdopodobnie przekształceniem skandynawskiego imienia Helga. To, od słowa "helge", oznacza "szczęśliwa", "zdrowa", "pełna życia".

Olga jest kobietą obdarzoną dużą intuicją. Jej altruistyczny umysł, połączony z humanistycznym podejściem do otaczającego ją świata, sprawia, że posiadaczka tego imienia należy do nietuzinkowych osobowości.

Felicja. Szczęśliwa

Felicja jest imieniem pochodzenia łacińskiego, wywodzącego się od słowa "felix", czyli "szczęśliwy", "łaskawy".

Felicja jest osobą o wyjątkowym charakterze. To kobieta energiczna, zaradna i kreatywna, a w życiu zawodowym dodatkowo ambitna i skuteczna.

Zobacz również: Chcesz poznać prawdę? Lepiej omijaj te trzy znaki zodiaku

Weronika. Niosąca zwycięstwo

Weronika to imię pochodzenia greckiego, od słów "phero" czyli "nieść" oraz "nike" czyli "zwycięstwo".

Weronika jest osobą zdecydowaną i życzliwą, posiadającą ogromne bogactwo czułości, miłości i zmysłowości. Troszczy się o bliskich i stara się ich ochraniać. Dodatkowo kocha wymagania, stale podnosząc sobie poprzeczkę. Jest przy tym pracowita, dobrze zorganizowana i zdyscyplinowana.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: imiona damskie | szczęście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama