Dla nich liczą się tylko pieniądze. Lista znaków zodiaku największych materialistów

Nasz charakter i podejście do życia kształtują się na podstawie wielu czynników. Mocno wpływać na to może również znak zodiaku. Część ludzi na pierwszym miejscu stawia pieniądze. Które znaki zodiaku uznawane są za materialistów? Które z nich uważają, że dobra materialne są najważniejsze? Sprawdź!

Znaki zodiaku materialistów. Dla nich liczą się tylko pieniądze
Znaki zodiaku materialistów. Dla nich liczą się tylko pieniądze123RF/PICSEL

Znak zodiaku potrafi wiele powiedzieć o człowieku. Niektóre znaki charakteryzują osoby materialistyczne, uparte i chciwe. Inne natomiast oznaczają osoby, które skupiają się głównie na sferze emocjonalnej. Które znaki cenią sobie najbardziej pieniądze?

Byk: dusigrosz z manią pieniądza

Byk to tradycjonalista, szczególnie jeśli chodzi o bliższe relacje z innymi. Jednak nie jest to najważniejszy aspekt w jego życiu. Aby czuć się bezpiecznie w każdej chwili, notorycznie odkłada pieniądze. Wydawać by się mogło to rozsądne, jednak jego skrupulatne pilnowanie każdego grosza przechodzi momentami w paranoje. Byki oślepione są manią pieniądza, co daje im miejsce na podium wśród znaków zodiaku uznawanych za materialistów.

Rak: pod przykrywką inwestycji

Raki starają się wszystko argumentować racjonalnym myśleniem. Pod tym jednak kryje się ich mocne przywiązanie do pieniędzy i kwestii materialnych. Ich zapatrzenie w finanse zraziło do nich wiele osób, które uważają je za dusigroszy. Raki pomagają finansowo wyłącznie rodzinie i tylko wtedy, kiedy nie ma już innych możliwości. Uważają, że pieniądze dają im bezpieczeństwo. Nie zastanawiają się, że w życiu są również inne ważne wartości.

Waga: zero oszczędzania, tylko przyjemności

Waga kocha wydawać pieniądze
Waga kocha wydawać pieniądze123RF/PICSEL

Wagi doceniają szczęście, które budują przez długie lata. Nie dotyczy to tylko szczęścia w życiu miłosnym lub towarzyskim. Cenią sobie pieniądze, bo wiedzą, że dają one komfort życia. Uwielbiają je mieć, by móc ciągle wydawać. Osoby z tego znaku zodiaku rzadko kiedy oszczędzają i dają ponieść się przyjemnościom. Uwielbiają wydawać wszystkie swoje fundusze na rzeczy, które przykuwają wzrok i wyglądają na ekskluzywne.

Koziorożec: celem jest życie w luksusie

Koziorożec wie, że pieniądze szczęścia nie dają. Wie również, że pieniądze dają przedmioty i usługi, które jednak to szczęście przynoszą. Dlatego Koziorożce uwielbiają życie na wysokim poziomie, drogie podróże i ogólny luksus. Przez całe życie dążą do osiągnięcia wysokiej rangi społecznej, bo to wiążę się z większymi zarobkami. Majątek potrafi zasłonić inne cele w życiu osób spod tego znaku zodiaku. Mimo wszystko dba o swoje wydatki i nie wydaje pieniędzy na "bezsensowne przyjemności".

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas