Kobieta o tym imieniu jest "dobra i miła". To tytan pracy

Dobromira to piękne, ale wyjątkowo rzadkie imię - w ostatnich latach otrzymało je zaledwie kilka dziewczynek. Osoby wierzące w moc imion uznają to więc za spory błąd - imię Dobromira charakteryzuje bowiem kobiety wyjątkowe - pracowite, oddane i bardzo ambitne. Jakie jeszcze zalety mają?

Kobieta o imieniu Dobromira jest bardzo pracowita
Kobieta o imieniu Dobromira jest bardzo pracowita 123RF/PICSEL

Dobromira to imię pochodzenia słowiańskiego, składające się z członów "dobro" oraz "miła". Imię to oznacza więc tą, "która jest dobra i miła". Męskim odpowiednikiem imienia jest Dobromił.

Znaczenie imienia Dobromira

Kobieta o imieniu Dobromira mocno stawia na karierę, ale znajduje także czas na relaks i życie towarzyskie. Jest bardzo lubiana, otwarta i chętnie nawiązuje nowe kontakty, a dla wieloletnich przyjaciół, bliskich i rodziny jest lojalna, wierna i oddana.

Choć Dobromira sprawia wrażenie twardej i odpornej na wszelkie ciosy, to w głębi serca jest bardzo wrażliwa i uczuciowa. Chętnie dzieli się swoimi bolączkami z bliskimi, bo nie lubi sekretów, a brak szczerości uważa za jeden z największych grzechów głównych każdej relacji.

W 2022 roku imię Dobromira zostało nadane w Polsce cztery razy
W 2022 roku imię Dobromira zostało nadane w Polsce cztery razyCanva ProINTERIA.PL

Dobromira: Imieniny

Dobromira obchodzi imieniny 31 marca.

Popularność imienia Dobromira

Imię Dobromira jest bardzo rzadkie. W 2020 roku otrzymały je zaledwie dwie dziewczynki, a rok później nie zostało ono nadane ani razu. W 2022 roku imię Dobromira zostało nadane cztery razy, ale w 2023 roku nie otrzymała go już żadna dziewczynka.

Zdrobnienia imienia Dobromira

Najpopularniejsze zdrobnienia imienia Dobromiła to Dobromiłka, Dobrusia, Miła, Miłka, Miłusia, Dobromirka, Mirka.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas