Kobiety o tych imionach mają piękną osobowość. Czy jesteś jedną z nich?

Imię, które nosisz, może mieć wpływ na twoją osobowość, charakter i los. Niektóre imiona są uważane za szczęśliwe, inne za pechowe, a jeszcze inne za piękne i szlachetne. Sprawdzamy, jaki jest związek pomiędzy imionami a osobowością oraz jakie imiona według tradycji przynoszą piękne cechy charakteru.

Imiona a osobowość. Jaki jest pomiędzy nimi związek?
Imiona a osobowość. Jaki jest pomiędzy nimi związek?123RF/PICSEL

Imiona a osobowość – czy istnieje pomiędzy nimi jakiś związek?

Według niektórych teorii, imię, które nosimy, może mieć bezpośredni wpływ na nasz charakter. Niektóre imiona są uważane za szczęśliwe, inne za pechowe, a jeszcze inne za piękne i szlachetne. Nie ma żadnej tajemnicy w tym, że nadane nam imiona bezpośrednio wpływają na własne poczucie wartości i sposób, w jaki postrzegają nas inni ludzie. Towarzyszą nam przez całe życie i są elementem naszej tożsamości.

Niektóre z nich mają również biblijny, mitologiczny lub historyczny rodowód, który niesie ze sobą prestiż i szacunek. Według astrologów imię bywa zgodne lub sprzeczne z naszym znakiem zodiaku, a to także wpływa na charakter i życie osobiste.

Nasi przodkowie wierzyli, że nadając dziecku odpowiednie imię, można zmienić jego los i zapewnić mu szczęśliwe życie. To przekonanie potwierdzają stare łacińskie przysłowia: nomina sunt omina (imiona są wróżbami) oraz nomen est omen (w imieniu zawarta jest wróżba). Nie dziwi zatem fakt, że wielu celebrytów przybiera artystyczne pseudonimy lub całkowicie zmienia imię i nazwisko. Przykładem może być sama Marilyn Monroe (Norma Jean Baker).

Wiele imion kryje w sobie wpisane już znaczenie. Weźmy pod uwagę np. imię Anna, które pochodzi od słowa channach, które oznacza wdzięk lub łaskę. Przyjrzyjmy się zatem, jaka magia kryje się w imionach.

Imiona, które według tradycji przynoszą piękne cechy charakteru

Imię to pierwsza rzecz, której inni ludzie się o nas dowiadują. I już wtedy nieświadomie przypisują nam pewne atrybuty. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ mają na to kulturowe skojarzenia, odmienność imienia, czy dźwięk podczas wymawiania. Niejednokrotnie zdarza się, że jeśli dana osoba nosi rzadkie lub obcobrzmiące imię, może spotkać się ze społecznym odrzuceniem.

Jakie imiona przynoszą piękne cechy charakteru? Niektóre z nich odzwierciedlają mądrość, odwagę czy sprawiedliwość. Bazując na ich oryginalnych znaczeniach, ich nosiciele mogą poczuć się prawdziwymi szczęściarzami. Warto również zastanowić się nad nimi, gdy poszukujemy imienia dla swojego dziecka.

  • Andrzej: to imię pochodzi od greckiego słowa andros i oznacza "mężczyzna" lub "mężny". Andrzej to osoba odważna, silna, sprawiedliwa i wierna. 
  • Agnieszka: wywodzi się od łacińskiego słowa agnus, które oznacza "baranek". Agnieszka to osoba cicha, pokorna, dobra i miłosierna.
  • Damian: imię pochodzące od greckiego słowa daman i oznaczające "pokonywać". Damian to osoba odważna, niezależna, aktywna i skuteczna.
  • Dorota: wywodzi się od greckiego słowa doron, które oznacza "dar" lub "prezent". Dorota to osoba życzliwa, hojna, uczynna i pomocna.

Warto jednak mieć na uwadze to, że imię nie jest jedynym czynnikiem, który kształtuje naszą osobowość. Większe znaczenie mają nasze życiowe wybory, postawy oraz wartości, jakie wyznajemy. To właśnie one czynią nas wyjątkowymi.

Kobiety noszące imię Zuzanna, znają swoją wartość
Kobiety noszące imię Zuzanna, znają swoją wartość123RF/PICSEL

Imiona kobiet, które mają piękną osobowość

Niektóre imiona kobiet są uważane za piękne nie tylko ze względu na ich brzmienie, ale także na ich znaczenie i symbolikę. Mogą one świadczyć o pięknej osobowości kobiety, o jej talencie, kreatywności czy wdzięku. Ale czy na pewno? Czy imię jest w stanie w pełni oddać naszą osobowość? Przyjrzyjmy się temu.

  • Natalia - kobieta pełna energii

To imię pochodzi od łacińskich słów dies natalis, oznaczających "dzień urodzin". Natalia podobnie jak nowonarodzone dziecko jest pełna energii i sił witalnych. Jej wewnętrzna siła napędzą ją do działania. Kobiety o tym imieniu bardzo szybko się uczą, szybko zdobywają nowe umiejętności i potrafią wykorzystać je w praktyce.

  • Zuzanna - uczciwa i pracowita

Imię Zuzanna wywodzi się z języka hebrajskiego. Jest tłumaczone jako "kwiat" lub "lilia". Symbolizuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne piękno, czystość i delikatność. Zalicza się do najpopularniejszych imion, dlatego budzi pozytywne skojarzenia. Kobiety noszące imię Zuzanna, znają swoją wartość. Są asertywne i nie przejmują się plotkami na swój temat. Zawsze dążą do wyznaczonego celu i osiągają sukces dzięki swoje pracowitości.

  • Edyta - przynosząca szczęście

Znaczenie imienia Edyta podchodzi od starogermańskiego ead (szczęście, dobrobyt) lub staroangielskiego gyth (walka). Najczęściej jest tłumaczone jako "szczęście w walce" lub "ta, która przynosi szczęście w walce". Wyróżnia się wrodzoną intuicją i niezwykłą wyobraźnią. We wszystko, co robi, angażuje się całym sercem. Nosi w sobie wewnętrzne ciepło i lubi pomagać innym.

  • Olga - szczęśliwa i zdrowa

Imię Olga wywodzi się jęzka starorosyjskiego i prawdopodobnie jest przekształceniem skandynawskiego imienia Helga. Pochodzi od słowa helge (szczęśliwy, pomyślny, zdrowy). Kobiety o tym imieniu myślą racjonalnie i potrafią szybko reagować, gdy zmagają się z kryzysową sytuacją. Nie lubią, kiedy ktoś narzuca jej swoje zdanie. W życiu kierują się swoją własną intuicją, która ich nie zawodzi.

  • Zofia - mądra i rozsądna

Zofia to imię pochodzące od greckiego słowa sophia, oznaczającego mądrość. Wśród znajomych często uchodzi za przywódczynię grupy. Zawsze jest wesoła i pełna pogody duchy. Chętnie pomaga innm, gdy ktoś prosi ją o pomoc. Jej cechy sprawiają, że otaczające ją osoby, traktują ją z szacunkiem i życzliwością.

Bez względu na to, czy znaleźliście swoje imię na tej liście, czy nie, pamiętajcie, że w każdym imieniu kryje się magia, którą sami mu nadajemy. Imię to zaledwie ułamek naszej osobowości.

Przeczytaj również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas