Tak Kubicka nazwała syna. Śliczne imię męskie. Oto co oznacza

Sandra Kubicka i Baron powitali na świecie swojego pierwszego syna. Dziecko przyszło na świat 16 maja 2024 roku, a radosną nowinę wprost ze sceny Polsat Hit Festiwal przekazał widzom dumny tata. Para wybrała dla swojego pierworodnego wyjątkowo piękne, ale i rzadkie jeszcze w Polsce imię. Czy narodziny syna Kubickiej odmienią ten trend? Co oznacza imię Leonard? Sprawdź!

Sandra Kubicka i Alek Baron wybrali dla dziecka oryginalne imię
Sandra Kubicka i Alek Baron wybrali dla dziecka oryginalne imięArtur Zawadzki/REPORTER; Artur Zawadzki/REPORTERReporter

Leonard - pochodzenie i znaczenie imienia

Leonard to dość rzadkie obecnie imię męskie, wywodzące się z języka germańskiego. Pierwsze wzmianki dotyczące tego imienia w Polsce pojawiają się już w okolicach 1100 roku. Wtedy najczęściej przybierało brzmienia: Lenard lub Lenart.

Imię "Leonard" oznacza "silny jak lew" i charakteryzuje osobę o ogromnych zdolnościach dyplomatycznych, która potrafi nawiązywać szczególnie silne więzi międzyludzkie. W tradycji imion Leonard jest patronem bydła, koni, chorych umysłowo, rodzących kobiet i więźniów.

Jakie cechy charakteru mają mężczyźni o imieniu Leonard?

Leonard to numerologiczna szóstka. "6" to przede wszystkim osoby o wyjątkowo mocno rozwiniętej empatii, uwielbiają towarzystwo ludzi, chętnie przejmujące inicjatywę w opiece i troszczeniu się o dobro najbliższych.

Leonard charakteryzuje również mężczyzn wyjątkowo lojalnych, którzy dla dobra kobiet i dzieci są w stanie wiele poświęcić. Sprawdzają się w roli ojca wręcz wzorowo i nie obawiają się brać odpowiedzialności za własne czyny.

Numerologiczne szóstki to także mężczyźni czynu. Są pracowici i zdyscyplinowani, potrafią sami wyznaczać sobie dalekosiężne cele i uparcie, z determinacją do nich dążyć. Są nie tylko przykładnymi pracownikami, ale też dobry, konsekwentnymi i empatycznymi szefami. Świetnie sprawdzą się zatem w zawodach wymagających kontaktu z drugim człowiekiem.

Na tym jednak nie kończy się lista zalet mężczyzn o imieniu Leonard. Oprócz charakterystycznej łagodności, szóstki wyróżniają się ponadprzeciętną konsekwencją, ale niemal wszystko co robią w życiu jest bardzo taktowne, czym zjednują sobie ludzi nawet w najbardziej nerwowych sytuacjach, co zresztą czyni ich idealnymi rozjemcami.

Jacy są mężczyźni o imieniu Leonard?
Jacy są mężczyźni o imieniu Leonard? 123RF/PICSEL

Leonard - popularność imienia w Polsce

Do sierpnia 2023 roku imię Leonard nadano w Polsce tylko 226 razy (dane gov.pl), a największą popularnością cieszyło się w województwie dolnośląskim.

Imię Leonard - dni imienin i zdrobnienia

Leonard imieniny obchodzi:

 • 6 listopada 
 • 26 listopada 
 • 4 marca
 • 30 marca
 • 15 października
 • 18 listopad

Do najczęściej występujących zdrobnień imienia Leonard należą: Leonek, Leoś, Leon, Lenek, Lenny, Lolek, Loluś, Loniek.

Znane osoby o imieniu Leonard

W świecie artystów i pisarzy, zwłaszcza za granicą nie brakuje panów o imieniu Leonard. Oto najbardziej znani z nich:

 • Leonard Cohen
 • Leonardo da Vinci
 • Leonard Pietraszak
 • Leonardo DiCaprio 
 • Leonard Piątek 

***
Więcej w serwisie: 

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas