To imię popularne nie tylko w Polsce. Jakie są kobiety, które je noszą?

Jest towarzyska, przyjazna, a za jej stonowaną postacią kryje się solidna dawka szaleństwa. Lubi zaskakiwać, choć nie pokazuje tego przy pierwszym spotkaniu. Jaka jeszcze jest kobieta o imieniu Daria? Jakie są jej szczęśliwe liczby i talizmany?

 Jakie są kobiety o imieniu Daria?
Jakie są kobiety o imieniu Daria?123RF/PICSEL

Pochodzenie i znaczenie imienia Daria

Daria, jak wskazuje wiele źródeł, to imię pochodzenia perskiego. Oznacza tą, która dzierży dobro.

Popularność imienia Daria w Polsce

Daria to imię dosyć popularne w Rosji, Ukrainie, jak i w Polsce. W 2019 roku na świat przyszło 418 dziewczynek o tym imieniu. W 2023 roku liczba ta zmniejszyła się i imię Daria otrzymało 219 dzieci płci żeńskiej, z czego najwięcej przyszło na świat w województwie: mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.

Kiedy obchodzimy imieniny Darii?

W Polsce Daria obchodzi swoje święto 22 września i 25 października. To w tych dniach każdego roku wypadają imieniny kobiet o tym imieniu.

Daria — zdrobnienia imienia

Imię Daria to krótkie i przyjemne w brzmieniu określenie. Mimo tego doczekało się kilku zdrobnień, którymi chętnie nazywane są kobiety o tym imieniu. Wśród nich znalazły się:

  • Darka,
  • Darcia,
  • Daga,
  • Daruchna,
  • Darunia

Szukasz znaczenia swojego imienia? Sprawdź w imienniku

To imię noszą wyjątkowe kobiety
To imię noszą wyjątkowe kobiety123RF/PICSEL

Numerologia i cechy osób o imieniu Daria

Daria to numerologiczna szóstka. Kobieta, która jest pewna siebie, ambitna, która wszystkie powierzone zadania wykonuje z największą starannością i zaangażowaniem. Ceni sobie życie rodzinne, jest realistką, choć jednocześnie zdarza jej się zanurzyć w marzeniach. Darie to kobiety, które są stałe w uczuciach, wierne i oddane.

Znane osoby o imieniu Daria

Z uwagi na dużą popularność tego imienia nie tylko w Polsce, ale również w krajach wschodnich, wiele znanych kobiet ze świata nauki i kultury nosiło je w przeszłości. Wśród nich m.in.:

  • Daria Galant — polska powieściopisarka,
  • Daria Widawska — polska aktorka,
  • Daria Nałęcz — polska historyczka,
  • Daria Paszek — polska siatkarka,
  • Daria Trafankowska — polska aktorka. 

Daria — kariera zawodowa i życiowe talizmany szczęścia

Kobiety o imieniu Daria cenią sobie elastyczność i możliwość zmiany stanowiska w każdym dogodnym momencie. Zazwyczaj często zmieniają pracę, szukając nowych wyzwań. Nudzi je jednostajność i uciekają od rutyny. W pracy regularnie poszukują nowych bodźców i wyzwań. Lubią podróżować i to często w taki sposób starają się zarabiać na życie. Szczęśliwe kamienie dla Darii to kamień księżycowy i malachit.

Źródła:

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Daria

2. https://dane.gov.pl/pl/dataset/219/resource/54100,imiona-zenskie-nadane-dzieciom-w-polsce-w-2023-r-imie-pierwsze/table?page=1&per_page=20&q=daria&sort=

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}