Reklama

Reklama

Nigdy nie wkładaj tych produktów do lodówki. Szybciej się zepsują

Większość produktów zachowuje świeżość na dłużej, jeśli przechowujemy je w lodówce. Jednak niektóre nie lubią niskiej temperatury. Jakich produktów zatem lepiej nie trzymać w lodówce?

Niska temperatura w lodówce może wpływać niekorzystnie na składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach. W związku z tym należy je przechowywać w temperaturze pokojowej. Jakie to produkty?

Czego nie trzymać w lodówce? Pomidory

Zimne powietrze sprawia, że zostaje przerwany proces dojrzewania promotorów. Przez to ich miąższ staje się mniej apetyczny, a smak i aromat mniej intensywne. Najlepiej zatem trzymać pomidory na kuchennym blacie, np. w misce na owoce.

Czego nie trzymać w lodówce? Bazylia

Jeśli nie zapewnimy bazylii odpowiednio wysokiej temperatury, to jej liście szybko zwiędną. Co więcej, gdy przebywa w lodówce, łatwo wchłania zapachy innych produktów spożywczych. Zamiast tego, bazylię w doniczce warto postawić na parapecie i podlewać jak inne rośliny.

Czego nie trzymać w lodówce? Cebula

Cebula, podobnie jak ziemniaki, zupełnie nie potrzebuje zimnej temperatury. Można przechowywać ją w ciemnym i suchym miejscu, np. szafce czy spiżarni.

Reklama

Czego nie trzymać w lodówce? Czosnek

Przechowywanie czosnku w lodówce może pozbawić go właściwości, z których korzystamy zarówno w gotowaniu jak i zapobiegając chorobom. Poza tym może też szybciej wysychać. Lepiej trzymać czosnek w pojemniku czy słoiku.

Czego nie trzymać w lodówce? Jajka

W sklepowych lodówkach nie znajdziemy jajek. Znajdują się one na zwykłych półkach. Możemy jednak włożyć je do lodówki w domu, aby przedłużyć ich świeżość - ale nie tam, gdzie przewidują to producenci, czyli w drzwiach. Przez zmiany temperatur mogą się one bowiem zepsuć jeszcze szybciej.

Zobacz więcej:

Najlepsza cicha lodówka – przegląd modeli

Jak rozmrozić lodówkę i zamrażarkę?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lodówka przechowywanie produktów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy