Jesienne i zimowe nakrycia głowy: Czy berety powrócą do łask w 2021?

Nieodłącznie kojarzy się z Francją i Francuzami, od 1919 r. jest częścią umundurowania niektórych formacji Wojska Polskiego, nosiła go “Emilia w Paryżu” a podczas październikowego Fashion Week królował na ulicach francuskiej stolicy — beret, bo o nim mowa, to jedno z najmodniejszych jesiennych i zimowych nakryć głowy w 2021 r. W tym sezonie można go nosić na wiele różnych sposobów.

Jakie beret będą modne jesienią i zimą 2021?
Jakie beret będą modne jesienią i zimą 2021?123RF/PICSEL

Beret a kształt twarzy

Berety to doskonałe nakrycia głowy na jesień i zimę. Zapewnią ciepło, mogą skorygować niewielkie mankamenty kształtu twarzy i są modne! Można było się o tym przekonać podczas Paris Fashion Week, gdyż na ulicach francuskiej stolicy te nakrycia głowy były popularnym dodatkiem. Jakie berety będą modne jesienią i zimą 2021 i jak dobrać je do kształtu lica? Beret pasuje w zasadzie do każdego typu twarzy, trzeba tylko wiedzieć jak go nosić i z jakich materiałów powinien być zrobiony, aby pasował do naszych rysów.

Owalna — kobiety o takim układzie twarzy będą doskonale wyglądały w beretach. Mogą nosić je lekko przekrzywione na jedną ze stron, głęboko opuszczone w tył głowy, czy też w tradycyjny sposób.

Serce — twarz w kształcie serca będzie pięknie prezentowała się w berecie. W tym przypadku najlepiej nosić ją na czole. Dobrze sprawdzą się też luźno opadające na nie nakrycia głowy. Warto wybierać berety z miękkich tkanin.

Trójkątna — dla osób o takim kształcie twarzy najlepsze będą dobrze przylegające, noszone na czole berety.

Okrągła — dla takiego kształtu najlepszym wyborem będą obszerne berety, które pomogą optycznie wysmuklić i wydłużyć twarz. Dobrym pomysłem będzie też noszenie beretu na bakier.

Kwadratowa — kobiety o kwadratowej buzi także mogą sięgać po berety, które powinny nosić z tyłu głowy. Tak założone wysmuklą i nieco zaokrąglą twarz.

Prostokątna — panie o prostokątnej twarzy berety powinny nosić na czole, a nie z tyłu głowy, bo mogą w ten sposób dodatkowo ją wydłużyć. Najlepszym wyborem będą tutaj nakrycia głowy z miękkich, luźnych tkanin.

Jesień i zima 2021: Najmodniejsze modele beretów

Jakie berety będą modne jesienią i zimą 2021? W tym sezonie można sięgnąć zarówno berety filcowe, moherowe, jak i wykonane z włóczki czy dzianiny. Niezwykle popularne są też nakrycia głowy wykonane ze skóry. Modna jest antenka, a nawet pompon zdobiący nakrycie głowy. Choć uniwersalne beżowe, szare i czarne berety świetnie pasują do większości outfitów, to jednak warto rozważyć też nakrycia głowy w intensywnych kolorach oraz z ciekawymi ozdobami.

Berety w kolorach jesieni 2021 to: ciemnobrązowy, ceglasty, czerwony, niebieskoszary, ciemnogranatowy, żółty, lazurowo-niebieski, o barwie fuksji, butelkowej zieleni czy pudrowego różu.

***

Zobacz również:

Ada Fijał: moda to dowolność, licentia poetica i coś, co ma służyć zabawieNewseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas