Wygodne, ale kontrowersyjne. Latem "piżamy" opanują ulice

Dotąd przeznaczone wyłącznie na leniwe wieczory w domu, tego lata zupełnie zmieniają swoje oblicze. Oto stają się podstawą stylizacyjnych eksperymentów, zaprzyjaźniając się z krótkimi topami, ale nie odmawiając też towarzystwa eleganckich koszul i kobiecych żakietów. Trendsetterki przekonują – tego lata postawmy na komfort w wersji casual. Kontrowersyjny trend dochodzi do głosu.

Kontrowersyjny trend zawładnął sercami gwiazd. Wygodnie, ale kontrowersyjnie
Kontrowersyjny trend zawładnął sercami gwiazd. Wygodnie, ale kontrowersyjnie Christian Vierig / ContributorGetty Images

Podczas gdy do niedawna, wraz z nadejściem letnich miesięcy, do rangi prawdziwego obowiązku urastało posiadanie w swojej garderobie pary krótkich szortów oraz wygodnych, przylegających do ciała dżinsów (w razie, gdyby pogoda odmówiła posłuszeństwa, oczywiście), dziś w szafach króluje wygoda - niekiedy w zupełnie zaskakujących zestawieniach.

I kiedy, jeszcze niedawno, nie wyobrażałyśmy sobie wyjścia na miasto w wygodnym dresie, dziś, w większości z niedowierzaniem, obserwujemy dochodzące do głosu trendy. Latem królować będzie bowiem look "prosto z łóżka". W wygodnych, piżamowych spodniach w tym sezonie nie tylko spędzimy przyjemny wieczór w domu, ale również wybierzemy się na spotkanie ze znajomymi, a nawet ubierzemy na ważny dzień w pracy. Brzmi niewiarygodnie? A jednak!

Kontrowersyjny trend zawładnął sercami gwiazd. Pyjamacore w natarciu

W ubiegłym sezonie fashionistki straciły dla nich głowę, sprawiając, że spodnie od piżamy stały się najbardziej pożądanym fasonem. Nie wszystkie byłyśmy wtedy jednak przekonane, patrząc na ich wybory z lekką dozą sceptycyzmu. W tym sezonie zmienimy jednak zdanie.

Miękki materiał, w połączeniu z korzystnym, wygodnym (do reszty!) krojem, z dodatkiem eleganckich, białych pasków, w mig przywiedzie na myśl wypoczynek w najcieplejszych miejscach świata. To kwintesencja minimalizmu, z nutą skandynawskiego smaku.

Pyjamacore w natarciu. Spodnie od piżamy to w tym sezonie obowiązkowy element garderoby
Pyjamacore w natarciu. Spodnie od piżamy to w tym sezonie obowiązkowy element garderobyJeremy Moeller / ContributorGetty Images

W podobnych fasonach i kolorach zakochały się już gwiazdy. Podczas gdy do swojej szafy pasiasty komplet zaprosiła Marta Żmuda-Trzebiatowska, nie odmówiła mu również Joan Smalls - dając dowód na to, że paski, odpowiednio wystylizowane, są w stanie nie tylko zapewnić komfort, ale również odpowiednią dawkę elegancji.

Joan Smalls pokochała trend pyjamacore
Joan Smalls pokochała trend pyjamacoreValentina Frugiuele/Getty ImagesGetty Images

Komplety w piżamowym stylu, zachwycając lekkością i przewiewnością, nosić można na wiele sposobów, niezależnie od okazji - stylizując na sportowo i na elegancko. Wystarczy, wzorem gwiazd, zestawić długie spodnie w paski z prostym, białym topem. Lub dodać obszerną koszulę oversize. I gotowe.

Pyjamacore zawładnął trendami. Wyglądaj, jakbyś dopiero co wyszła z łóżka

Podczas gdy paski rozpychają się łokciami na szczycie stylizacyjnych trendów, swoich pięciu minut nie mają zamiaru tracić także monochromatyczne, utrzymane w stylu pyjamacore, zestawienia. W tym przypadku, również, głównym celem jest połączenie wygody i kobiecości.

Utrzymane w stylu pyjamacore zestawienia zawładną naszymi sercami
Utrzymane w stylu pyjamacore zestawienia zawładną naszymi sercamiEdward Berthelot/Getty ImagesGetty Images

Mimo iż trend pyjamacore zachęca do wyglądu jakbyś dopiero co wstała z łóżka, pamiętaj, że powinnaś jedynie sprawiać takie wrażenie. Jak instruują trendsetterki, ogromne znaczenie mają w tym przypadku dodatki - na czele z kobiecą biżuterią, a także delikatny makijaż i dokładnie ułożone włosy. Ma być wygodnie i komfortowo, ale jednocześnie kobieco i elegancko. A to, z pomocą piżamowych spodni, da się, bez trudu, osiągnąć.

Okupnik o powrocie do koncertowania i nowych piosenkachINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}