Kontrowersyjny trend zawładnie szafami. „Dad shorts” są letnim hitem

Krótkie, obcisłe, w wersji mikro odrzuć głęboko na dno szafy. Tego lata do głosu dochodzi bowiem wygoda, lansowana z nutą męskiego charakteru. „Dad short”, niegdyś zajmując czołowe miejsce w garderobie naszych ojców, powracają na listę modowych hitów, pragnąc mocno na niej namieszać. Latem wręcz je pokochamy. Jessica Alba inspiruje.

Krótkie szorty odrzuć w głąb szafy. Do głosu dochodzą "dad shorts"
Krótkie szorty odrzuć w głąb szafy. Do głosu dochodzą "dad shorts"123RF/PICSEL

Kontrowersyjne, ale maksymalnie wygodne. Z pozoru nieco męskie, ale odpowiednio wystylizowane nabierają iście kobiecego charakteru. Zapomniane, znów wracają do łask. Oto "dad shorts" we własnej osobie.

"Dad shorts" zawładnęły trendami. Jak je stylizować?

Kuse i obcisłe, maksymalnie kobiece spodenki są już passé (mimo że latem wydają się być, z uwagi na panujące wówczas temperatury, jednym z lepszych wyborów) - głoszą zgodnie trendsetterki. A kolejno wymieniają zawartość swojej szafy, przesuwając mikroszorty w głąb garderoby, zaś ich miejsce zastępując nieco dłuższymi i wygodniejszymi, ale do złudzenia przypominającymi te, które przed laty z chęcią nosił każdy tata.

"Dad shorts", przed laty święcąc triumfy głównie w garderobie ojców, dziś powracają na listę modowych trendów w zupełnie innej odsłonie - maksymalnie kobiecej. A odpowiednio zestawione również nabierające eleganckiego, wręcz biurowego charakteru.

"Dad shorts" dochodzą do głosu. Tak noszą je gwiazdy

"Dad shorts", zestawiając w formie iście biurowej kreacji, pokochała Jessica Alba. Skupiając na sobie wzrok, zachwyciła szarym kompletem, w którym główną rolę grały one - luźne, nieco dłuższe, ale maksymalnie wygodne.

„Dad shorts”, zestawiając w formie iście biurowej kreacji, pokochała Jessica Alba
„Dad shorts”, zestawiając w formie iście biurowej kreacji, pokochała Jessica AlbaGetty Images

Chcąc jednak po nie chwycić, warto mieć się na baczności. Podstawowym mankamentem "dad shortsów" jest fakt, że zdarza im się skracać nieco nogi. Z tym można sobie jednak w kilka chwil poradzić - wystarczy dobrać do nich sandałki na niewielkim słupku, sprawiając, że całość zamieni się w iście kobiecą kreację, nie obciążając przy tym szczególnie stóp.

"Quiet luxury" znów na topie? Te szorty pokochają minimalistki

"Dad shorts", z wysokim stanem, luźnym krojem, długością do połowy uda lub tuż za kolano, tego lata wyróżniać będą się stonowanymi kolorami i naturalnymi materiałami. Tym samym wręcz idealnie wpiszą się w wyparty już nieco z czołówki trendów "quiet luxury", stając się ulubioną pozycją na liście fanek minimalizmu.

Pokochamy je nie tylko z uwagi na komfort i wygodę. Docenimy też ich uniwersalność. "Dad shorts" łączyć można bowiem, wzorem Jessici Alby, z marynarką i szpilkami, zamieniając się w prawdziwą office siren. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawić je również z wygodnymi klapkami lub sandałkami, dopełniając krótkim topem. Latem wręcz je pokochamy.

Okupnik o zderzeniu z macierzyństwemINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}