Reklama

Już wkrótce może spaść z nieba. NASA ujawnia konkretną datę

NASA znalazła asteroidę, która może uderzyć w ziemię. Zdaniem naukowców to piąta najniebezpieczniejsza asteroida pod względem odległości, wielkości i prędkości, jeśli chodzi o zbliżanie się do naszej planety. Czy coś nam grozi?

  • Asteroida 2009 JF1 jest śledzona przez program NASA "Sentry". 
  • Program na bieżąco monitoruje asteroidy i określa szanse na ich uderzenie w Ziemię w ciągu najbliższych 100 lat. 
  • Według naukowców asteroida 2009 JF1 jest "potencjalnie niebezpieczna".

Asteroida leci w kierunku Ziemi

Naukowcy oszacowali szansę kolizji na 1 do 140 tysięcy. Ich zdaniem ciało niebieskie jest piątą, najniebezpieczniejszą asteroidą pod względem wielkości, odległości i prędkości zbliżania się do Ziemi.

Asteroida porusza się z prędkością 23,92 km/s. To dwa razy więcej niż najniebezpieczniejsza asteroida, która według ustaleń naukowców, ma uderzyć w Ziemię w 2880 roku.

Reklama

Kiedy asteroida uderzy w Ziemię?

Średnica asteroidy 2009 JF1 wynosi niecałe 10 metrów. Obiekt jest mniejszy meteoryt, który w 2013 roku przeleciał na Czelabińskiem.

Kiedy asteroida może uderzyć w Ziemię? NASA ocenia, że może się to stać już niebawem, bo 6 maja br. o godz. 8.34 rano czasu środkowoeuropejskiego.

Zobacz również: Jackowski ma dobre wieści! "To jest optymistyczne, ponieważ mowa tu o naszym psychicznym i fizycznym bezpieczeństwie"

Asteroidę znaleziono kilka godzin przed uderzeniem

Całkiem niedawno głośno było o innej asteroidzie, która uderzyła w naszą planetę 11 marca . Obiekt o nazwie 2022 EB5 o średnicy ok. 2 metrów uderzył w ocean w odległości 470 km od norweskiej wyspy Jan Mayen.

Asteroidę jako pierwsze dostrzegło Obserwatorium Piszkéstető w północnych Węgrzech. W przeciągu dwóch godzin NASA oszacowała, gdzie asteroida może spaść i poinformowała o tym odpowiednie instytucje, w tym Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej. 

Zobacz również: Przepowiednie królowej Saby zaczynają się spełniać? Co nas czeka?

***

Zobacz również: 

Jasnowidze wydają się zgodni. Przepowiednie na ten rok łączy jedno




INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy