Góralski Sylwester nie tylko w Zakopanem. Spędzisz tam niezapomniany Nowy Rok
Najczęściej wybieranym miastem w górach jest Zakopane. To właśnie tam odbywa się najpopularniejsza noworoczna impreza. Jednak niektóre osoby mogą zniechęcać duże grupy turystów. Oto kilka alternatyw na spędzenie góralskiego Nowego Roku.
Spis treści:
Klimatyczny Sylwester z dala od zgiełku miast
Chcąc spędzić wymarzonego Sylwestra, warto udać się do Karpacza. Tamtejsze hotele oferują kilkudniowe pakiety noworoczne, zazwyczaj trwające ok. 6 dni. Najczęściej w pakiecie zawarte są posiłki i szampańska zabawa w noc sylwestrową. Karpacz to także idealne miejsce na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru w gronie najbliższych przy ognisku. Ceny takich pakietów będą wahać się od 1300 do 3000 zł. Wyjazdom towarzyszy cisza i spokój. Będąc w Karpaczu, możesz udać się na Śnieżkę, odwiedzić Kościół Wang, przejechać się kolejką linową na Kopę, zwiedzić zamek Chojnik i odwiedzić Karkonoski Park Narodowy.
Pomysł na gorący Nowy Rok w górach
Kolejną góralską propozycją jest dobrze znana Białka Tatrzańska i spędzenie tej szczególnej nocy w termach. W jednym miejscu turyści mogą zaspokoić wszelakie potrzeby. Licząc na odpoczynek, mogą skorzystać z basenów termalnych, strefy SPA lub saun. Osoby liczące na odrobinę szaleństwa mogą bawić się do białego rana przy muzyce na żywo oraz kapeli góralskiej. To nietuzinkowy pomysł na spędzenie Nowego Roku. Z podobnej atrakcji można skorzystać w Chochołowie. Do wyboru jest spędzenie sylwestrowej nocy na basenach lub w saunach.
Zobacz również: Alternatywa dla Zakopanego. Piękno Tatr bez tłumów turystów
Góralska impreza sylwestrowa do białego rana
Trzecim pomysłem na spędzenie Nowego Roku w góralskim klimacie jest Jelenia Góra. Może tamtejsza impreza nie jest tak popularna, jak w Krakowie lub w Zakopanem, jednak niczego jej nie brakuje. Każdego roku mieszkańcy i turyści Jeleniej Góry zbierają na Placu Ratuszowym i hucznie witają Nowy Rok podczas koncertów. Niektórzy decydują się również na kuligi i ogniska, które organizowane są przez gospodarstwa agroturystyczne.
Zobacz również: Magiczny zakątek w polskich Tatrach. Jesienią wygląda bajecznie