Reklama

Kraina Świateł na Gubałówce ponownie otwarta. Rozrywka dla całej rodziny

11 listopada zainaugurowano tegoroczny sezon na Gubałówce w postaci Krainy Świateł. To popularna atrakcja w wielu polskich miastach, natomiast ta w Zakopanem jest wyjątkowa ze względu na swoje położenie. Co zobaczymy na miejscu i ile za to zapłacimy?

Kraina Świateł na Gubałówce znów otwarta

Zakopane to najpopularniejszy wybór Polaków, jeśli chodzi o zimowe wypady na weekend czy dłuższy okres. Stolica Tatr zachwyca swoimi licznymi atrakcjami, widokami i możliwościami. Choć dla niektórych jest symbolem drożyzny i przepychu, wciąż ma wielu swoich wiernych odwiedzających.

W ubiegły weekend uruchomiono ponownie sezonową atrakcję, jaką jest Kraina Świateł na Gubałówce. Przez ostatnich kilka miesięcy miejsce to jak i inne tego typu w Polsce było zamknięte. Poprzedni sezon pokazał, że cieszyło się ono ogromną popularnością wśród turystów, w szczególności rodzin.

Reklama

Czytaj także: Góralski Sylwester nie tylko w Zakopanem. Spędzisz tam niezapomniany Nowy Rok

Nowości w zakopiańskiej Krainie Świateł

Atrakcja jest nazywana "najjaśniejszym punktem na mapie Polski" i jest najwyżej położonym ogrodem świateł w naszym kraju. Żeby do niego dotrzeć, trzeba wyjechać kolejką na Gubałówkę, jednak trwa to zaledwie 3,5 minuty. Już w weekend otwarcia Kraina Świateł przyciągnęła tłumy turystów.

Na turystów czeka wiele ciekawych elementów m.in. złoty wagon utworzony z tysięcy lodowych światełek - pamiątka na część pierwszego wagonika, który w 1938 roku wjechał na Gubałówkę. Jest również sporo nowości w porównaniu do zeszłego roku, jak tunel świetlny, podświetlone pole krokusów czy rzeźby podhalańskich owiec i psów pasterskich oraz skrzypiec i saksofonu. 

Wstęp do Krainy Świateł jest darmowy, jednak trzeba pamiętać, że aby wjechać na górę, należy zapłacić za kolejkę. Koszt w jedną stronę wynosi 21 zł za bilet normalny lub 17 zł za bilet ulgowy, a w obie strony - odpowiednio 26 i 21 zł.

Ogrody świateł - popularna zimowa atrakcja

Ogrody świateł to wyjątkowe i magiczne miejsca, które przyciągają tłumy odwiedzających swoją niezwykłą atmosferą i kreatywnością. To miejsca, gdzie ogrody, parki lub inne przestrzenie publiczne są ożywione dzięki użyciu tysięcy kolorowych świateł i efektów świetlnych. Atrakcje stały się popularne w Polsce i na całym świecie.

Tego typu miejsca to nie tylko podziwianie piękna światełek, ale także uczestnictwo w niezwykłych doświadczeniach wizualnych i sensorycznych. To idealna atrakcja dla rodzin, par czy grup znajomych, które pragną spędzić czas w magicznej atmosferze i odkryć urok światła w różnych formach i kształtach.

Zobacz również: Tak będzie wyglądać Energylandia zimą. Co przygotowano w Winter Kingdom?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zakopane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy