Reklama

Reklama

Łódź wreszcie doceniona. Mieszkańcy mogą być dumni!

Fani poznawania ciekawych zakątków świata, zmęczeni pandemicznym przestojem wypatrują nowych kierunków, które warto odwiedzić. Pomocą w wyborze służą różnorodne rankingi miejsc wartych zobaczenia. Na opublikowanej właśnie przez "National Geographic" liście „Best Of The World 2022” znalazła się Łódź.

Łódź doceniona i wyróżniona!

"National Geographic", prezentując swoje coroczne zestawienie 25 miejsc, które warto odwiedzić, tradycyjnie podzielił je na pięć kategorii: kultura, zrównoważony rozwój, natura, przygoda, rodzina. Łódź została wyróżniona w kategorii zrównoważony rozwój. Obecność na liście Best of the World 2022 to wielkie wyróżnienie i wspaniała promocja. Redaktorzy magazynu zwrócili uwagę na ogromną metamorfozę tego przemysłowego miasta. 

"Stało się prężnym ośrodkiem kultury alternatywnej, biznesu i finansów. Fabryki bawełny, które zdobią jej pejzaż miejski, zostały przekształcone w galerie, muzea, sale konferencyjne i domy kultury, a śródmieście udekorowano imponującymi malowidłami ściennymi" - napisali. Łódź jest to drugim polskim miejscem, jakie znalazło się na liście "National Geographic". W 2019 roku trafiła tam Puszcza Białowieska.

Gdzie jeszcze warto pojechać?

Reklama

W tej samej kategorii co Łódź wskazano również niemieckie Zagłębie Ruhry, Park Narodowy Yasuni w Ekwadorze, Columbia River Gorge National Scenic Area w amerykańskim stanie Oregon i Park Narodowy Chimanimani w Mozambiku.

W kategorii kultura "National Geographic" wyróżnił wyróżniono Górę Jingmai w Chinach, londyńską Tin Pan Alley, dziedzictwo kulturowe Ajnów na japońskiej wyspie Hokkaido wyspę Procida, która będzie Stolicą Włoskiej Kultury w 2022 roku oraz Atlantę w amerykańskim stanie Georgia.

W kategorii "natura" za najciekawsze kierunki uznano: Caprivi Strip w Namibii, Heart of the Continent Dark Sky Initiative w Stanach Zjednoczonych, rosyjskie Jezioro Bajkał, Maya Forest na styku Belize, Gwatemali i Meksyku oraz Great Ocean Road w Australii.

Poszukiwaczy przygód "National Geographic" zaprasza do Francji na szlak rowerowy wzdłuż Sekwany, El Camino de Costa Rica w Kostaryce, Nepisiguit Mi’gmaq Trail w Kanadzie, Palau National Sanctuary i Arapahoe Basin w amerykańskim stanie Kolorado. Wśród propozycji rodzinnych atrakcji wymieniono rejs po Dunaju przez Węgry, Austrię i Niemcy, Szlak Licyjski w Turcji, Alhambrę w Granadzie, holenderski Bonaire National Marine Park i Wschodnie Wybrzeże w stanie Maryland. 

***

Przeczytaj również: 

Najgorsze fryzury dla pań po 50-tce. Bezlitośnie postarzają

Kulinarne sposoby na walkę z przeziębieniami i wzmocnienie odporności

Wiktoria Gąsiewska w bardzo skąpym stroju. "Ruch biustu bezcenny"!

Zobacz również:  

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Łódź | polskie miasta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy