Nowe połączenia lotnicze z Poznania. W wakacje 2024 polecimy tam za jedyne 59 złotych

Agata Zaremba

Opracowanie Agata Zaremba

Poznańskie lotnisko Ławica dynamicznie rozwija swoją siatkę połączeń, oferując nam możliwość dotarcia do aż 82 destynacji na trzech kontynentach. Wraz z nadejściem lata 2024 do grona połączeń dołączają cztery nowe kierunki, które z pewnością zainteresują wielu turystów. Gdzie polecimy z Poznania?

Z Poznania polecimy do wakacyjnego raju
Z Poznania polecimy do wakacyjnego raju 123RF/PICSEL

Nowe kierunki na mapie lotów. Dokąd polecimy z Poznania latem 2024?

Wraz z nadejściem lata 2024, pasażerowie poznańskiego lotniska Ławica mogą cieszyć się nowymi połączeniami, które znacznie ułatwiają planowanie wakacyjnych wypraw oraz krótkich wypadów weekendowych.

Miłośników kultury i historii z pewnością zainteresuje nowa oferta lotów w atrakcyjnych cenach do czterech europejskich miast:

  • Pragi, 
  • Kopenhagi, 
  • Salonik,
  • Dubrownika.

Praga i Kopenhaga. Idealne miejsca na krótkie city breaki w europejskich stolicach

Praga, miasto znane ze swojej bogatej historii i przepięknej architektury, jest teraz na wyciągnięcie ręki dzięki bezpośrednim połączeniom Ryanaira. Loty odbywają się trzy razy w tygodniu, co umożliwia wygodne zaplanowanie krótkiego city breaku. Tanie bilety, dostępne już od 59 zł w jedną stronę, sprawiają, że wyjazd do stolicy Czech jest nie tylko łatwy, ale i przystępny cenowo.

Równie interesującym kierunkiem jest Kopenhaga, stolica Danii, która słynie z nowoczesnej architektury, malowniczych kanałów, kolorowych domków i wspaniałej atmosfery. Regularne połączenia SAS uzupełnia Ryanair, oferując loty dwa razy w tygodniu.

Tanie loty do Chorwacji i Grecji. Na wakacje polecimy z Poznania

Tego lata mieszkańcy Poznania dużo łatwiej i szybciej dotrą do Chorwacji, będącej niekwestionowanym hitem turystycznym wśród Polaków. Do istniejących połączeń do Puli i Zadaru, dołącza teraz Dubrownik - jedno z najchętniej odwiedzanych miast. Znane jest ono z pięknej starówki wpisanej na listę UNESCO oraz z malowniczych scenerii z serialu "Gra o Tron". Nowe loty do Dubrownika obsługiwane są przez niskobudżetowego przewoźnika Ryanair i odbywają się dwa razy w tygodniu. Ceny biletów zaczynają się od 167 zł w jedną stronę.

Kolejnym nowym kierunkiem są Saloniki, drugie co do wielkości miasto Grecji, które przyciąga turystów nie tylko swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, ale również doskonałą kuchnią i bliskością malowniczego półwyspu Chalkidiki. Loty do Salonik są realizowane w środy i niedziele, a ceny biletów zaczynają się od 205 zł.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas