Polacy już rezerwują tam wakacje. Ile zapłacimy za urlop w Chorwacji w 2024 roku?

Agata Zaremba

Polecamy Agata Zaremba

Chorwacja, kraj słynący z pięknych wybrzeży Adriatyku, bogatej historii i gościnności od lat przyciąga polskich turystów. Złote plaże, malownicze zatoczki, starożytne miasta i korzystne ceny sprawiły, że ten bałkański kraj stał się jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Ile zapłacimy za wakacje w Chorwacji w 2024?

Ile będą kosztować nas wakacje w Chorwacji w 2024 roku?
Ile będą kosztować nas wakacje w Chorwacji w 2024 roku?123RF/PICSEL

Dlaczego Polacy tak chętnie jeżdżą na wakacje do Chorwacji?

Jednym z głównych powodów, dla których Polacy kochają Chorwację, są oczywiście jej plaże. Różnorodne i malownicze wybrzeże Adriatyku oferuje nam zarówno piaszczyste plaże idealne dla rodzin z dziećmi, jak i dzikie miejsca otoczone malowniczymi klifami.

Chorwacja to jednak nie tylko piękne wybrzeże. Miejscami chętnie odwiedzanymi przez turystów są również liczne parki narodowe, takie jak Plitwickie Jeziora czy Park Narodowy Krka. Zachwycają one swoimi imponującymi krajobrazami, wodospadami i malowniczymi szlakami turystycznymi. 

Chorwacja to także raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Kraj ten oferuje idealne warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, trekkingu, wspinaczki, czy też nurkowania.

Z kolei miłośników historii przyciągają tam starożytne i średniowieczne miasta o charakterystycznej architekturze, takie jak Dubrownik, Split czy Zadar. Oprócz niebywałych zabytków i wąskich uliczek oferują niepowtarzalny klimat, którym możemy rozkoszować się, odwiedzając lokalne bary czy restauracje.

Nie można też pominąć wyśmienitej kuchni. Chorwacka kuchnia zachwyca bogactwem smaków i aromatów. Świeże owoce morza, oliwa z oliwek, trufle, lokalne sery i wędliny to tylko niektóre ze skarbów kulinarnych tego kraju.

Jeziora Plitwickie to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji Chorwacji
Jeziora Plitwickie to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji Chorwacji 123RF/PICSEL

Loty do Chorwacji. Tyle zapłacimy za podróż samolotem w szczycie sezonu wakacyjnego

Polacy uwielbiają Chorwację również za stosunkowo niedaleką odległość od Polski. Z tego powodu wielu Polaków, zwłaszcza wybierających się na wakacje z dziećmi, decyduje się na przyjazd do Chorwacji samochodem. Przykładowo z Krakowa do Zadaru dojedziemy w niecałe 11 godzin. To niemal 1100 km drogi. Jednakże, oprócz kosztów benzyny musimy pamiętać o dodatkowych opłatach np. za winietę autostradową. 

Dużo szybciej i wygodniej do Chorwacji dostaniemy się samolotem. Z Polski  jeszcze przed sezonem, czyli w czerwcu bezpośrednio samolotem dolecimy do pięciu chorwackich miast:

 • Dubrownika,
 • Zadaru,
 • Puli,
 • Zagrzebia,
 • Splitu.

Z kolei w lipcu i sierpniu, bezpośrednio dolecimy już tylko do:

 • Puli,
 • Zadaru, 
 • Dubrownika
Dubrownik jest nazywany "perłą Adriatyku"
Dubrownik jest nazywany "perłą Adriatyku"123RF/PICSEL

Jakie są ceny biletów lotniczych?

Najtaniej do Chorwacji polecimy w czerwcu. Za loty na trasie Poznań-Dubrownik w terminie 17-24 czerwca zapłacimy 350 zł w dwie strony (za osobę). Za mniej niż 400 zł w dwie strony polecimy również z Krakowa i Wrocławia do Dubrownika, z Wrocławia, Krakowa, Poznania i Rzeszowa do Zadaru, a także z Katowic i Poznania do Puli.

Bilety lotnicze w dobrych cenach znajdziemy również na lipiec. 

Za 397 zł w dwie strony dolecimy wówczas z Katowic do Puli (16-28.07 lub 20-28.07). Wszelkie inne połączenia lotnicze wyniosą nas już nieco więcej niż 400 zł na osobę, m.in.:

 • Poznań-Pula, 10-17.07 - 440 zł,
 • Kraków-Zadar, 02-11.07 - 442 zł,
 • Wrocław-Dubrownik 21-28.07 - 508 zł.

Średnia cena biletów lotniczych na sierpień jest nieco wyższa niż w lipcu, jednak i w tym miesiącu znajdziemy dobre okazje takie jak:

 • loty z Katowic do Puli, 03-13.08 - 421 zł,
 • loty z Wrocławia do Zadaru, 03-09.08 - 425 zł,
 • loty z Krakowa do Dubrownika, 20-27.08 - 458 zł.

Pamiętajmy jednak, że podane wyżej ceny mogą jeszcze wielokrotnie ulec zmianie, dlatego nie należy zwlekać z rezerwacją lotu. Niedawno pisaliśmy o tym, jak wyszukać tanie loty na własną rękęPodróże na własną rękę: Malediwy za 1500 zł, Włochy za 130. Jak wyszukać tanie loty?

123RF/PICSEL

Ceny noclegów w Chorwacji. Ile zapłacimy za pobyt w hotelu, a ile w pensjonacie?

Ceny noclegów w sezonie wakacyjnym zależą od wielu czynników. Najtaniej wynajmiemy pokoje w pensjonatach, w mało znanych wsiach i miejscowościach. Natomiast dużo wyższych cen musimy spodziewać się w popularnych wśród turystów kurortach, a także hotelach.

Przykładowo za 2-osobowy pokój w nadmorskiej miejscowości Rabac (położonej 50 km od Puli) zapłacimy jedyne 124 zł. Pokoje w podobnych cenach znajdziemy też w miejscowościach Tisno, Podaca czy też we wsi Donji Babin Potok, znajdującej się w okolicy Parku Narodowego Jezior Plitwickich.

Ceny za pokoje w popularnych wśród turystów miejscach zaczynają się już od niecałych 200 złotych za noc. Tyle zapłaci za 2-osobowy pokój para w Dubrowniku. Z kolei 4-osobowa rodzina za apartament położony niecały kilometr od plaży zapłaci około 500 zł za noc (dostępne są też nieco tańsze oferty, jednak o niższym standardzie).

Najwięcej będą nas kosztować pobyty w hotelach.  Za noc w czterogwiazdkowym hotelu ze śniadaniem w Splicie zapłacimy ponad 900 zł dla 2 dorosłych. Cena dla 3-osobowej rodziny jest niewiele wyższa i wynosi 1010 zł za noc.

Split to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast w Chorwacji
Split to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast w Chorwacji 123RF/PICSEL

Wakacje all-inclusive w Chorwacji. Ile kosztują wycieczki z biurem podróży?

Z kolei dla osób, które nie chcą organizować wakacji na własną rękę, świetnym pomysłem jest wykupienie wycieczki w biurze podróży. Ceny takich wyjazdów są naprawdę korzystne, a wygoda związana z brakiem konieczności organizacji transportu i noclegów jest nieoceniona.

Za tygodniowy pobyt w Chorwacji dla jednej osoby zapłacimy już niecałe 1380 złotych. Przykładowo tyle wyniesie nas wypoczynek w miejscowości Baška Voda w Dalmacji Południowej. W ofertę wliczony jest zarówno przelot, jak i śniadanie, jednak resztę wyżywienia turyści muszą zorganizować na własną rękę. Na Makarskiej za 7-dniowy pobyt na tych samych zasadach zapłacimy 1480 zł. Z kolei za wypoczynek w lubianej przez Polaków miejscowości Omiš zapłacimy 1780 zł za osobę (tydzień, ze śniadaniem).

Oferty all-inclusive w szczycie sezonu zaczynają się od 3280 zł za osobę. W takiej cenie wypoczniemy przez tydzień w miejscowości Zadar. Dużo taniej, bo 1980 zł za osobę zapłacimy w tym samym hotelu po sezonie, a dokładniej na początku października. 

Średnia cena za 7-dniowe wakacje all-inclusive w Chorwacji w 2024 roku to 3500 zł za osobę. 

To musisz wiedzieć, planując wyjazd do ChorwacjiInteria.tv

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas