To miejsce zapiera dech. Zostało uznane za najpiękniejsze w swej kategorii

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Złoty piasek, turkusowa woda i bezkresny horyzont - te nierozerwalnie łączą się z wakacyjnymi wspomnieniami. W poszukiwaniu tych najpiękniejszych zakątków i widoków cenną wskazówką jest ranking Travellers' Choice Awards, przygotowywany przez TripAdvisor. Z opracowanego rankingu możemy dowiedzieć się, która plaża została okrzyknięta najpiękniejszą na świecie. W tym roku ten tytuł przypadł portugalskiej plaży Praia da Falésia.

Plaża Falesia znajduje się w regionie Algarve w Portugalii. Jest to jedna z najbardziej turystycznych i pięknych plaż w regionie.
Plaża Falesia znajduje się w regionie Algarve w Portugalii. Jest to jedna z najbardziej turystycznych i pięknych plaż w regionie.123RF/PICSEL

Plaża, która czaruje. Co w niej niezwykłego?

Zestawienie najpiękniejszych plaż świata powstało na podstawie ocen i recenzji zamieszczonych przez turystów na platformie TripAdvisor.

Drugą lokatę zajęła Spiaggia dei Conigli, zachwycająca plaża na włoskiej wyspie Lampedusa, na której żyją żółwie morskie i która jest popularna wśród nurków. Trzecia plaża, La Concha w hiszpańskim San Sebastian jest plażą miejską w kształcie półksiężyca.

Poszukiwania kolejnych rajskich plaż wymagają od turystów nieco dalszych wojaży. Bowiem, aby znaleźć się na zajmującej czwarte miejsce plaży Ka'anapali, trzeba udać się aż na Hawaje, na drugą co do wielkości wyspę archipelagu, Maui. Na piątym miejscu zestawienia uplasowała się plaża Grace Bay, ozdoba Turks i Caicos.

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się także plaża Anse Lazio na Seszelach, australijska plaża Manly Beach, Eagle Beach na Arubie, Siesta Beach na Florydzie i rajska kubańska plaża Varadero.

Portugalia gotowa na turystów w 2024 roku

Nadmorskie kurorty Portugalii potrafią zachwycać
Nadmorskie kurorty Portugalii potrafią zachwycać 123RF/PICSEL

Choć 2024 rok dopiero się zaczął, to Portugalia, a zwłaszcza region Algarve, już jest gotowa na turystów, którzy zakochają się w ich zwycięskiej plaży. W 2023 roku Portugalię miało odwiedzić 30 milionów turystów. To o 10 proc. więcej, niż przyjechało ich w 2029 roku.

Możliwe, że tegoroczne odwiedziny mogą okazać się rekordowe, bo Portugalia słynie nie tylko z najpiękniejszej plaży, ale ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji.

Trudno tu nie wspomnieć o czarującej stolicy kraju - Lizbonie, wielokulturowym Porto, które też słyną z mocy kulinarnych doświadczeń, które czekają na turystów. Piękna Portugalia ma do zaoferowania także swoje parki narodowe, a dla amatorów wina - wizyty w winnicach.

Rok 2024 zapowiada się dla Portugalii wręcz bajkowo w sferze biznesów opierających się na turystyce.

INTERIA.PL/ PAP Life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas