Ryanair ogłosił nowe połączenia z Włochami. To miasto będzie hitem tegorocznych wakacji

Agata Zaremba

Opracowanie Agata Zaremba

Ryanair rozszerza swoją letnią siatkę połączeń z Polski. Już od kwietnia polecimy z Krakowa do włoskiego miasta Triest. Czy będzie ono nowym wakacyjnym hitem wśród Polaków?

Ryanair zapowiedział nowe połączenie na trasie z Krakowa do włoskiego Triestu
Ryanair zapowiedział nowe połączenie na trasie z Krakowa do włoskiego Triestu123RF/PICSEL

Ryanair ogłosił nową trasę z Polski. Polscy turyści będą zachwyceni

Ryanair niedawno ogłosił rozszerzenie swojej letniej siatki połączeń z Polski. W ofercie przewoźnika pojawiła się nowa trasa z Krakowa do włoskiego Triestu. Loty na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, konkretnie w każdy poniedziałek i piątek. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, inauguracyjny lot planowany jest na 1 kwietnia, natomiast ostatni przewidziany jest na 25 października 2024 roku.

W tym okresie w poniedziałki samolot Ryanaira startować będzie z Krakowa o godzinie 21:30, a przewidziane lądowanie w Trieście odbędzie się o 23:00 czasu lokalnego. Z kolei w piątki rejs rozpocznie się o 8:20 ze stolicy Małopolski i zakończy o 9:50 w Trieście.

W kierunku powrotnym przewoźnik będzie przyjmować pasażerów w poniedziałki o godzinie 19:30 (z lądowaniem w Krakowie planowanym na godzinę 21:00) oraz w piątki o 6:15 (z przybyciem na polskie lotnisko o godzinie 7:45). Bilety na to nowe połączenie są już dostępne w sprzedaży.

Włoskie espresso trafi na listę UNESCO. Dla Włochów to element kulturyAFP

Triest - mało znane wśród turystów miasto stanie się nowym podróżniczym hitem?

Triest to urokliwe miasto położone w północno-wschodniej części Włoch, tuż przy granicy ze Słowenią. Jest ono stolicą najbardziej wysuniętego na wschód regionu Włoch Friuli-Wenecja Julijska. Miasto leży nad Morzem Adriatyckim, a dokładniej nad Zatoką Triesteńską.

Triest to miasto portowe, dlatego w jego centrum nie znajdziemy plaż. Niemniej jednak, na turystów przyjeżdżających latem czekają tam liczne kąpieliska w tym La Lanterna, czy też Ausonia.

Triest emanuje nie tylko pięknem krajobrazu, ale także bogatą historią i kulturowym dziedzictwem. W mieście możemy zauważyć wyraźne wpływy weneckie, austriackie, a także słoweńskie. Przejawiają się one przede wszystkim w architekturze, która oferuje nam niebywałą mieszankę stylów od klasycyzmu przez neogotyk, aż po secesję.

Triest to miasto położone nad Adriatykiem w malowniczym włoskim regionie Friuli-Wenecja Julijska
Triest to miasto położone nad Adriatykiem w malowniczym włoskim regionie Friuli-Wenecja Julijska123RF/PICSEL

Główne atrakcje Triestu. Te miejsca musisz odwiedzić podczas podróży

Turystów odwiedzających Triest wiosną i latem czeka wiele atrakcji. Większość z nich koncentruje się na stosunkowo niewielkim obszarze starego miasta i części portowej Triestu, jednak są też takie miejsca, do których będziemy musieli dojechać poza centrum.

Do głównych atrakcji miasta należą:

  • Piazza Unità d'Italia — stanowiący serce miasta Plac Zjednoczenia Włoch to jeden z największych placów w Europie położonych bezpośrednio nad morzem. Otaczają go malownicze budynki, pełne kawiarni i restauracji. To miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą delektować się niepowtarzalną atmosferą Triestu.
  • Zamek Miramare — malowniczo położony na skraju Adriatyku zamek Miramare to jedna z największych atrakcji miasta. Zbudowany został pomiędzy 1856 a 1860 rokiem na zlecenie Ferdynanda Maksymiliana Habsburga. Wnętrze zamku urządzone zostało w romantycznym stylu, a wystrój pokoi nawiązuje do fascynacji morzem.
  • Katedra San Giusto — katedra św. Justusa powstała na początku XIV wieku, po tym, jak przykryto jednym dachem dwie wcześniejsze bazyliki. Majestatyczna budowla łączy wiele stylów architektonicznych. Barokowe zdobienia, gotyckie strzeliste okna i wieże, a także renesansowe obrazy — razem tworzą spójną całość.
  • Grotta Gigante: położona niecałe 10 km od Triestu “Jaskinia Olbrzymia" to jedna z największych jaskiń naturalnych na świecie. Jej wysokość wynosi niemal 100 metrów, natomiast długość to prawie 170 m. Główna sala jaskini znajduje się na głębokości około 100 metrów poniżej poziomu morza.
  • Molo Audace — to długa nadmorska promenada, z której możemy podziwiać bezkresny horyzont Morza Adriatyckiego. To idealne miejsce na romantyczny spacer, zwłaszcza o zachodzie słońca.
Zamek Miramare to jedna z największych atrakcji miasta
Zamek Miramare to jedna z największych atrakcji miasta123RF/PICSEL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas