Reklama

Tak wyglądają "polskie Hawaje". Plaża w Kunicach przyciąga tłumy!

Latem nie każdy z nas może sobie pozwolić na drogie wyjazdy za granicę, ale okazuje się, że wcale nie trzeba opuszczać kraju, aby poczuć się jak na egzotycznych wakacjach. Niektórzy twierdzą, że na "polskich Hawajach" można wypocząć nie gorzej niż na rajskim archipelagu, a piękny złoty piasek, woda i palmy nad Jeziorem Kunickim sprawiają, że turystom nie chcę się stamtąd wyjeżdżać.

Kunice są gminą w powiecie legnickim. Jest to prawdziwa perełka Dolnego Śląska, jednak o jej atrakcjach wciąż wiedzą jedynie nieliczni. 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zaledwie godzinę jazdy od Wrocławia znajduje się miejsce, w którym można wypocząć nie gorzej niż na egzotycznych wakacjach. 

Znajdują się tam liczne szlaki turystyczne, rezerwat torfowiskowo – leśny i oczywiście piękne Jezioro Kunickie, które bywa też przez niektórych turystów nazywane "polskimi Hawajami"

Wcale nie bez powodu!

Reklama

"Polskie Hawaje" przyciągają tłumy. Turyści zachwyceni plażą w Kunicach!

Plaża w Kunicach zachwyca okolicznych mieszkańców oraz turystów, którzy przyjeżdżają tam na urlop nie tylko z miejscowości na Dolnym Śląsku, ale również z pozostałych części kraju. 

Na kunickiej plaży można poczuć się jak na Hawajach. Największe wrażenie miejsce to robi oczywiście latem, kiedy świeci słońce, a nad jeziorem często można obserwować idealnie błękitne niebo. 

Gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, wiele osób marzy o tym, aby wypocząć na plaży i schłodzić się w wodzie. 

Na "polskich Hawajach" znajdziemy złoty piasek, leżaki, a nawet trzcinowe parasole czy palmy, które do złudzenia przypominają te na rajskim archipelagu. 

Nie ma się więc co dziwić, że tak wiele osób porównuje miejscowość usytuowaną godzinę drogi od Wrocławia do egzotycznego raju.

Dawniej nad Jeziorem Kunickim, którego powierzchnia to około 95 ha, można było cieszyć się również widokiem mew, jednak ptaki niestety opuściły to miejsce w 1950 roku, po tym jak wielki pożar zniszczył ich miejsca lęgowe. 

Pomimo tego, miejsce wciąż ma turystom wiele do zaoferowania. 

Znajduje się tam ośrodek żeglarski oraz turystyczno-wypoczynkowy. Są również miejsca, w których można się posilić.

Znikający krokodyl znad jeziora Kunickiego

Dwa lata temu Jezioro Kunickie znalazło się w centrum uwagi za sprawą pewnej... afery z krokodylem

Drapieżny gad miał zostać zauważony przez jednego z tamtejszych z instruktorów surfingu, który zderzył się z nim w wodzie. 

W poszukiwaniach krokodyla znad "polskich Hawajów" brał udział nawet Polski Związek Wędkarski, jednak zwierzęcia nie odnaleziono. 

Prawdopodobnie był to więc jedynie wielki sum... 

Czytaj również: 

Tak wygląda "polski Dubaj" Jedyna taka plaża w Europie! 

W Gdyni powstaje coś niezwykłego! 

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy