Tanio, a plaże jak w raju. Ten kraj będzie hitem tegorocznych wakacji

Agata Zaremba

Opracowanie Agata Zaremba

Zbliża się lato, a wielu Polaków już zaplanowało swoje wakacyjne wyjazdy. Zgodnie z najnowszymi danymi Polskiej Izby Turystyki w 2024 roku można zauważyć rosnącą chęć Polaków do spędzania urlopów za granicą. Jakie są preferencje podróżnicze naszych rodaków i które destynacje cieszą się największą popularnością?

Gdzie Polacy najchętniej pojadą na wakacje?
Gdzie Polacy najchętniej pojadą na wakacje?123RF/PICSEL

Lato coraz bliżej. Coraz więcej Polaków spędzi urlop za granicą

Polska Izba Turystyki przedstawiła optymistyczne prognozy na nadchodzący sezon wakacyjny. Z najnowszych danych wynika, że ponad pięć milionów Polaków planuje w tym roku wyjechać na wakacje za granicę z biurem podróży. W porównaniu do roku ubiegłego oznacza to wzrost o 15-20 procent!

Gdzie Polacy latają najchętniej? Ten kierunek to czarny koń tegorocznych wakacji

Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Piotr Henicz, w rozmowie z RMF zdradził, jaki kierunek wakacyjny jest najczęściej wybierany przez naszych rodaków:

Turcja walczy z Grecją o palmę pierwszeństwa od kilku lat, ale w tej chwili numer jeden to Turcja
stwierdził

W 2024 roku niezmiennie na czele listy najpopularniejszych zagranicznych destynacji wśród Polaków znajdują się kraje basenu Morza Śródziemnego, a dokładniej Grecja, Hiszpania i Chorwacja. Oprócz wspomnianych kierunków Polacy chętnie wybierają także Egipt, Wyspy Kanaryjskie oraz droższe opcje, takie jak Portugalia, Włochy, Oman czy Zanzibar.

Polacy uwielbiają Turcję za piękne plaże, smaczne jedzenie, a także niskie ceny
Polacy uwielbiają Turcję za piękne plaże, smaczne jedzenie, a także niskie ceny 123RF/PICSEL

Jakie są koszty tegorocznych wakacyjnych wyjazdów? W tych miejscach ceny wciąż są niskie

Niestety z danych wynika również, że tegoroczne wakacje będą droższe niż rok temu. Przedstawiciele biur podróży zwracają uwagę, że za wakacyjne wyjazdy zapłacimy o około 5% więcej niż w ubiegłym roku. Mimo to, ceny wyjazdów do Albanii, Bułgarii oraz niektórych regionów Turcji pozostały na poziomie z ubiegłego roku.

Jak podaje RMF, najpopularniejsze w nadchodzącym sezonie będą siedmiodniowe wyjazdy, a średni koszt tygodniowego pobytu w zagranicznym kurorcie wynosi w tym roku od 4 do 5 tysięcy złotych. Dla czteroosobowej rodziny planującej tygodniowy wyjazd do czterogwiazdkowego hotelu na południu Europy, koszt takiej podróży może sięgnąć prawie 20 tysięcy złotych.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas