Reklama

Reklama

Te miasta zachwycają turystów. Są idealne na wakacyjny city break

Nie tylko bajeczne plaże mogą stanowić scenerię udanego wypoczynku. Dla amatorów lata w mieście sporządzono ranking miejsc, które mogą poszczycić się mianem najszczęśliwszych turystycznych destynacji. Odwiedzając je, możemy liczyć na przyjaznych gospodarzy, świetną ofertę rozrywkową i doskonałą pogodę.

Najwięcej z kryteriów koniecznych do udanego wypoczynku spełnia Lizbona, tuż za nią znalazła się Barcelona i Ateny. Co ciekawe, ranking uwzględnił również Warszawę, która uplasowała się na 39. z 40 pozycji.

W którym mieście spędzisz najszczęśliwszy urlop. Oto ranking

Słynąca z ciepłej, słonecznej pogody, kolorowych, osobliwych budynków, wspaniałego życia nocnego, muzyki Fado i przyjaznych mieszkańców, stolica Portugalii jest jednym z najbardziej malowniczych miast na świecie. Nic dziwnego, że to właśnie Lizbona znalazła się na szczycie rankingu iVisa wskazującego miasta idealne do wakacyjnych wojaży.

W indeksie uwzględniono 40 miast. Każde oceniono pod kątem kilku kryteriów m.in.: liczby słonecznych dni w roku, kosztów pobytu, zadowolenia mieszkańców oraz tego, jak bardzo są przyjaźni. Na podium, obok Lizbony, która znalazła się na szczycie zestawienia, uplasowały się nie mniej słoneczna i tętniąca życiem Barcelona i Ateny.

Reklama

Pierwszą piątkę zestawienia zamykają Rzym i Sydney. Miłośników podróży uszczęśliwić mogą również spacery po Madrycie, Toronto czy San Jose. Na uwagę zasługują także Stambuł i Bangkok. W rankingu znalazła się również stolica Polski. Warszawa uplasowała się na 39. miejscu, wyprzedzając Nowy Jork, który zwykle wymieniany jest jako jedna z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych turystycznych destynacji.

***
Zobacz również:

Niemal trzy tysiące za odwołany lot. Jak zdobyć odszkodowanie?

Wakacje jak z koszmaru? Ryzyko odwołanych lotów i ogromnych kolejek

Urlop w Turcji? Jeśli nie znasz tej zasady, ryzykujesz aresztowanie!

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: podróże 2022 | wakacje 2022 | city break

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy