Reklama

Reklama

Urlop w Grecji będzie droższy niż rok temu. O tyle wzrosną ceny

Złe wieści dla miłośników grackich wakacji przyniósł portal Ekathimerini. Według szacunków dziennikarzy tego greckiego serwisu ceny w umowach, które podpisują miejscowi hotelarze z głównymi europejskimi organizatorami wycieczek, wzrosły w sezonie turystycznym 2023 średnio o 12 proc. w stosunku do zeszłego roku. W przypadku prywatnych rezerwacji ceny mogą być nawet dwukrotnie wyższe niż rok temu.

Urlop w Grecji będzie znacznie droższy niż rok temu

Podwyżki o średnio 12 proc. dotyczą pakietów wakacyjnych sprzedawanych w krajach Europy przez takie biura podróży jak: TUI Group, Der Touristik, Apollo, Seniorenreisen, Ideal Tours, Springer Reisen i innych. Pomimo wzrostu cen, którego główną przyczyną jest inflacja, najwięksi operatorzy szacują, że w tym roku będą w stanie sprzedać jeszcze więcej pakietów turystycznych - podaje Ekathimerini. Podwyżki - zależne od miejsca docelowego i popularności, jaką cieszy się dana propozycja urlopowa na europejskich rynkach - wahają się między 10 a 15 proc.

Zobacz również: Kos - wyspa Hipokratesa. Co warto zobaczyć w tym pięknym zakątku Grecji?

Reklama

Pobyt w Grecji na własną rękę? Będzie jeszcze drożej!

Ze znacznie większym wzrostem cen muszą się liczyć osoby, które nie skorzystają z usług biur podróży, ale sami zarezerwują sobie wakacyjny pobyt w Grecji. W takich przypadkach koszt może być nawet dwa razy większy niż w 2022 roku - twierdzą źródła portalu. 

Całkowity koszt zorganizowanego wypoczynku dla rodziny, która zamierza udać się z jednego z krajów Europy na greckie wakacje, prawdopodobnie znacznie wzrośnie także z powodu wzrostu kosztów transportu lotniczego. Zdaniem portalu Ekathimerini grecka branża turystyczna nie musi się jednak bać braku zagranicznych gości. Chęć do podróżowania u mieszkańców Europy jest bowiem bardzo silna, nawet większa niż w 2022 roku.

Portal Ekathimerini zauważa jednak, że przedstawiciele branży turystycznej spodziewają się tego, iż urlopy zagranicznych gości będą w tym roku krótsze niż jeszcze rok temu, ponieważ spadek dochodów europejskich gospodarstw domowych spowodowany inflacją ograniczy budżety na wakacyjny wyjazd.

Zobacz również: Bodrum - tureckie Saint Tropez. Sprawdzamy, co warto tam zwiedzić

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Grecja | Grecja na wakacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy