Wakacje w sierpniu. Gdzie będzie najtaniej? Trzy kierunki

Złote plaże, gorące słońce oraz turkusowe morze za dobrą cenę? Wakacje w sierpniu nie muszą być drogie, aby jednak tak się stało, trzeba zrewidować swoje potrzeby i zapomnieć o wakacjach w Hiszpanii czy Grecji. Oto trzy najtańsze kierunki, które kuszą cenami i jednocześnie dają gwarancję niezapomnianych przeżyć podczas wakacji w sierpniu.

Wakacje w sierpniu. Gdzie będzie najtaniej?
Wakacje w sierpniu. Gdzie będzie najtaniej?123RF/PICSEL

Szalejąca inflacja zmusza do poszukiwań tanich wakacji. O te trudno w Polsce. Na przykład za tydzień wakacji w sierpniu w Zakopanem ze śniadaniami trzeba zapłacić nawet 3300 zł.

To więcej niż we wspomnianej Grecji czy Hiszpanii. Są jednak jeszcze inne "budżetowe" kierunki i tanie wakacje w sierpniu mogą stać się rzeczywistością.

Wakacje w sierpniu. Gdzie będzie najtaniej? Bułgaria

Urlop w Bułgarii to, podobnie jak w ubiegłych latach, sposób na nieco oszczędniejsze wakacje. Tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu może kosztować mniej niż 2000 zł. To o ponad tysiąc złotych mniej niż we wspomnianej Hiszpanii.

Wakacje w Bułgarii to dla wielu luksus, który jednak wciąż kojarzy się niektórym z czasami PRL-u. Turystów przyciągają tu dwa najsłynniejsze kurorty w Bułgarii - Słoneczny Brzeg i Złote Piaski.

Wakacje w sierpniu w Bułgarii to wypoczynek na piaszczystych plażach i kąpiele we wciąż ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Temperatury w Bułgarii w sierpniu to średnio 30 stopni Celsjusza. Dla spragnionych kontaktu z naturą wakacje w sierpniu w Bułgarii to również możliwość spędzenia czasu w Parku Narodowym Pirynu.

Miłośnicy zwiedzania powinni zacząć od starego miasta Nessebar, gdzie nie brakuje historycznych budowli. Wakacje w sierpniu warto spędzić odwiedzając Monastyr Rylski.

Warto spędzić tanie wakacje w sierpniu w Bułgarii tym bardziej, że to prawdopodobnie ich zmierzch. Kraj przymierza się do wprowadzenia waluty Euro od 2024 roku. To oznacza, że może być drożej.

Wakacje w sierpniu. Gdzie będzie najtaniej? Turcja

Turcja to dobry wybór nawet na krótsze, tygodniowe wakacje
Turcja to dobry wybór nawet na krótsze, tygodniowe wakacje123RF/PICSEL

Wakacje w sierpniu w Turcji to kolejny sposób na tańszy urlop. Turcja to jeden z ulubionych kierunków Polaków, a galopująca w tym kraju inflacja sprawia, że turecka lira jest obecnie niemal o połowę tańsza niż rok temu.

Wakacje w Turcji są warte rozważenia tym bardziej, że w porównaniu do innych krajów (np. Grecji), za te same pieniądze dostaniemy najlepszej jakości hotele oraz dodatkowe atrakcje i świadczenia, jak baseny czy posiłki.

Wakacje w sierpniu w Turcji warto spędzić na Riwierze Tureckiej, gdzie zjeżdżają fani kitserfingu z całego świata. Przy okazji można również odwiedzić del­fi­na­rium w An­ta­lyi. Numerem jeden dla fanów historii to zwiedzanie Stambułu, by zobaczyć Błękitny Meczet czy Hagię Sophię oraz dać się nabrać na sztuczki handlarzy na Wielkim Bazarze.

Inne atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wakacji w sierpniu w Turcji to, w zależności od regionu, Góra Nem­rut, Aspendos, Kapadocja oraz Pa­muk­ka­le.

Wakacje w sierpniu w Turcji to wybór spośród wielu ofert, jednak tygodniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu znajdziemy już za 2500 zł.

Wakacje w sierpniu. Gdzie będzie najtaniej? Albania

Albania to kraj rzadziej odwiedzany przez Polaków. A szkoda, bo ma naprawdę dużo do zaoferowania
Albania to kraj rzadziej odwiedzany przez Polaków. A szkoda, bo ma naprawdę dużo do zaoferowania123RF/PICSEL

Choć wakacje w sierpniu w Albanii w tym roku kosztują znacznie drożej niż w poprzednich latach, wciąż jest to jeden z najtańszych wyborów. Albania przyciąga Polaków śródziemnomorskim klimatem, wspaniałymi plażami, dziewiczą naturą i architekturą.

Albania zachwyca mnogością atrakcji, a zwiedzanie kraju warto zacząć od stolicy, czyli Tirany. Jeżeli zapragniemy poznać lepiej historię miasta, warto zwrócić uwagę na zabytki tego miasta. W centrum, przy słynnym Placu Skanderbega, znajduje się najstarszy budynek Tirany, czyli meczet Etham Beja.

Wakacje w sierpniu w Albanii to doskonały sposób na odpoczynek nad morzem Adriatyckim lub Jońskim. Najpiękniejsze plaże znajdują się w Ksamil i Sarandzie. Ksamil jest niezwykle często wybieraną miejscowością przez turystów właśnie ze względu na swoją plażę - jasny piasek i turkusowe morze.

Tygodniowy pobyt w Albanii w sierpniu w trzygwiazdkowym hotelu kosztuje ok. 2700 zł.

Nietypowe pomysły na wakacje. Ile zapłacimy?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas