Wybrano najpiękniejszą drogę w Europie. Imponujące widoki na morze i góry

Chorwacja od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata. Również Polacy chętnie wybierają ten kraj jako cel swoich podróży, przyciągani nie tylko ciepłym morzem i urokliwymi miasteczkami, ale także niezwykłymi trasami, które oferują zapierające dech w piersiach widoki. Jedną z nich jest trasa Senj-Karlobag, uznana przez motocyklistów za najpiękniejszą drogę w Europie.

Motocykliści wybrali najpiękniejszą trasę w całej Europie. Znajdziemy ją w Chorwacji
Motocykliści wybrali najpiękniejszą trasę w całej Europie. Znajdziemy ją w Chorwacji 123RF/PICSEL

Motocykliści wybrali najpiękniejszą trasę w Europie. Znajdziemy ją w Chorwacji

Droga z Senj do Karlobagu, znana także jako "Jadranka", to 66-kilometrowa trasa wiodąca wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Jest ona prawdziwą wizytówką malowniczego regionu Kvarner. Trasa rozciąga się pomiędzy dwoma nadmorskimi miastami, oferując podróżnym niezwykłe widoki na morze z jednej strony i majestatyczne góry z drugiej. To idealne miejsce nie tylko na motocyklową wyprawę, które pozwala na pełne doświadczenie uroków chorwackiego wybrzeża.

Pokonanie Jadranki zajmuje około godziny, a wrażenia są niezapomniane.

Trasa jest dość wymagająca. Podróżni muszą zachować ostrożność

Krajobrazy, które towarzyszą podróży tą trasą, zachwycają każdego, kto zdecyduje się na nią wyruszyć. Motocykliści podkreślają, że właśnie te widoki oraz emocjonujące zakręty sprawiają, że trasa ta wyróżnia się na tle innych europejskich dróg.

To najtrudniejsza droga dla wszystkich motocyklistów, zwłaszcza tych, którzy jeżdżą na motocyklach sportowych. Przed każdym zakrętem towarzyszy nam adrenalina, ludzie to uwielbiają
powiedział Jure Miszkulin, w wywiadzie dla chorwackiej telewizji HRT.

Ta opinia znajduje potwierdzenie w doświadczeniach innych motocyklistów, którzy podkreślają, że kiedyś można było na tej trasie rozwijać większe prędkości. Jednak obecnie, ze względu na zwiększony ruch, trzeba zachować szczególną ostrożność.

Jadranka jest trasą dość wymagającą, a w wielu miejscach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h
Jadranka jest trasą dość wymagającą, a w wielu miejscach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h123RF/PICSEL

Za łamanie ograniczeń prędkości grożą wysokie kary

Planując przejazd tą trasą, pamiętajmy, że nie należy ona do najbezpieczniejszych. Jadranka ma aż 32 czarne punkty, gdzie dochodzi do szczególnie wielu wypadków. Z tego powodu, każdy kierowca, nie tylko motocykla powinien zachować tam dużą ostrożność.

Jednak to w szczególności motocykliści muszą dostosować się do trudnych warunków i pamiętać, że na tej malowniczej trasie błędy nie są wybaczane. Maksymalna prędkość na wielu odcinkach wynosi zaledwie 50 km/h, a za łamanie przepisów grożą bardzo wysokie kary. 

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}