Wybrano najpiękniejszą plażę w Europie. Tylko 2,5 godziny lotu z Polski

Każdego roku organizacja European Best Destinations przygotowuje zestawienie najlepszych plaż, które warto odwiedzić w nadchodzącym sezonie. W 2024 pierwsze miejsce przypadło plaży w zatoce Ghajn Tuffieha na Malcie. To wyjątkowe miejsce zachwyciło jury nie tylko nieskazitelną czystością, ale również dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.

Najpiękniejsza plaża w Europie znajduje się na Malcie
Najpiękniejsza plaża w Europie znajduje się na Malcie123RF/PICSEL

Oto najpiękniejsza plaża w Europie. Imponuje czystą wodą i bogatą infrastrukturą

Wyróżniona w rankingu plaża leży w północno-zachodniej części wyspy Malta, w okolicach miejscowości Mġarr. Plaża w zatoce Ghajn Tuffieha (potocznie nazywana Rivierą) otrzymała najwięcej spośród wszystkich oddanych głosów (ponad 103 tys. ze 116 krajów).

Otoczona gliniastymi zboczami i imponującymi klifami, plaża w zatoce Ghajn Tuffieha oferuje niepowtarzalne widoki, które przyciągają turystów z całego świata. Znajdujące się w okolicy pozostałości po starożytnych rzymskich łaźniach dodają miejscu unikalnego klimatu.

Jednak, aby dotrzeć do tego malowniczego zakątka, trzeba pokonać strome schody, które prowadzą na plażę. Nie jest to łatwa przeprawa, ale wysiłek zostaje wynagrodzony przepięknym widokiem i możliwością odpoczynku w jednym z najpiękniejszych miejsc na Malcie.

W sezonie letnim Ghajn Tuffieha tętni życiem, przyciągając zarówno miłośników natury, jak i osoby pragnące podziwiać spektakularne zachody słońca. To także idealne miejsce dla entuzjastów fotografii, którzy mogą tam uwiecznić niezapomniane krajobrazy. Północna część Malty słynie z pięknych, piaszczystych plaż, a Ghajn Tuffieha jest doskonałym punktem wyjścia do odkrywania innych urokliwych zakątków wyspy, takich jak Golden Bay czy Qarraba Bay.

Plaża w zatoce Ghajn Tuffieha otrzymała miano najlepszej plaży w Europie w 2024 roku
Plaża w zatoce Ghajn Tuffieha otrzymała miano najlepszej plaży w Europie w 2024 rokuMalta Tourism Authoritymateriały prasowe

To tylko 2,5 godziny lotu z Polski. Jak dotrzeć na najpiękniejszą plażę Europy?

Podróż na najpiękniejszą plażę w Europie wcale nie jest szczególnie droga, ani skomplikowana. Do Valletty, czyli stolicy Malty dotrzemy bezpośrednio z sześciu polskich miast:

  • Wrocławia,
  • Krakowa,
  • Poznania,
  • Katowic,
  • Warszawy,
  • Gdańska. 

Najtańsze bilety lotnicze znajdziemy obecnie na lipiec z wylotem z Wrocławia. Za podróż w dwie strony zapłacimy jedyne 320 zł. Taki lot trwa nieco ponad 2,5 godziny.

Następnie ze stolicy Malty na plażę dojedziemy w około 40 minut samochodem, lub jeśli nie chcemy wypożyczać pojazdu, autobusem numer 44, który zabierze nas prosto do Ghajn Tuffieha Bus Terminus. Stamtąd już na plażę dojdziemy pieszo. Podróż publicznymi środkami transportu trwa nieco ponad godzinę.

Plaża w zatoce  Ghajn Tuffieha słynie z najpiękniejszych zachodów słońca
Plaża w zatoce Ghajn Tuffieha słynie z najpiękniejszych zachodów słońcaMalta Tourism Authoritymateriały prasowe

Malta doceniona w wielu rankingach. Ten kraj to hit wakacji 2024

Malta, choć niewielka, oferuje turystom wiele atrakcji. W najnowszym zestawieniu European Best Destinations, Malta nie tylko zyskała miano jednej z najlepszych plaż Europy, ale również znalazła się w ścisłej czołówce destynacji turystycznych, które warto odwiedzić w 2024 roku.

Z kolei Gozo, mniejsza wyspa wchodząca w skład maltańskiego archipelagu, została uznana za najlepsze miejsce do nurkowania w Europie. Jej podwodny świat, pełen jaskiń, raf koralowych i wraków statków, przyciąga nurków z całego świata.

Gozo jest również doskonałym miejscem na letnie wakacje nad wodą. Znajdziemy tam liczne malownicze plaże i zatoki, które są idealne do relaksu i uprawiania sportów wodnych. Sama Malta, z kolei, zdobyła miejsce w pierwszej trójce najlepszych europejskich destynacji na wakacje. Wyspa oferuje nie tylko piękne plaże, ale także bogatą historię, zabytki i kulturę, które zachwycają turystów.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}