Reklama

Reklama

Boraks - tajemniczy składnik na mrówki w domu

Mrówki w domu potrafią uprzykrzyć życie jak mało który owad. Pojawiają się w mgnieniu oka, ale pozbycie się ich może być problematyczne. Podpowiadamy, jak skutecznie można wypędzić tych nieproszonych gości, używając zaledwie dwóch składników.

Mrówki dostają się do pomieszczeń mieszkalnych za sprawą wszelkich, nawet najdrobniejszych nieszczelności. Najczęściej szukają pożywienia i schronienia, tym samym powodując wśród domowników duży dyskomfort. W zdecydowanej większości do mieszkań wędrują mrówki faraonki, gmachówki, rudnice oraz mrówki darniowe. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się owadów, ale jednym z najprostszych i najbardziej efektywnych jest użycie boraksu z miodem lub cukrem.

Czym jest boraks?

Boraks to nieorganiczny związek chemiczny, zwany także solą sodową słabego kwasu borowego. Wydobywa się go głównie na terenie Turcji i Stanów Zjednoczonych, gdzie złoża znajdują się w suchych korytach rzek. Boraks to minerał, który łatwo rozpuszcza się w wodzie i ma szereg różnych zastosowań - w przemyśle szklarskim, kosmetyce, medycynie naturalnej, przemyśle ceramicznym, ale używany jest również jako doskonały środek czyszczący.

Reklama

Boraks na mrówki

Boraks doskonale sprawdzi się przy zwalczaniu plagi mrówek. Roztwór z dodatkiem boraksu bez problemu możemy przygotować w warunkach domowych, w dodatku jest on całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska.

Jak wiemy - mrówki najczęściej lgną do słodkiego, dlatego, aby skutecznie pozbyć się mrówek z domu, należy stworzyć naturalną trutkę, w skład której wchodzi boraks i cukier lub miód. Już po jednym dniu można zauważyć znaczący spadek liczby tych niechcianych przez nas gości w mieszkaniu.

Czytaj także: Koszmar dziewczynki - z jej oczu wychodzą mrówki

Przygotowanie roztworu na mrówki jest banalnie proste. Do naczynia wlewamy pół szklanki wody i dodajemy kilka łyżeczek cukru lub miodu. Po zagotowaniu wsypujemy jedną dużą łyżkę boraksu w proszku i dokładnie mieszamy do uzyskania konsystencji galaretki. Całość wykładamy w miejsca, gdzie pojawiają się mrówki.

Warto wiedzieć: Skąd się biorą mrówki w domu?

Innym sposobem na pozbycie się mrówek jest zmieszanie boraksu z żółtkiem jajka. Ta metoda pozwala na skuteczne pozbycie się owadów i ich larw, gdyż substancja zostanie zaniesiona przez mrówki do gniazda. Dzięki temu możemy być pewni, że pozbędziemy się problemu kompleksowo. W tym przypadku mrówki powinny zniknąć po około 3-4 dniach.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mrówki zwalczanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy