Reklama

Chcesz się pozbyć komarów z balkonu? Zrób pułapkę z piwa!

Sezon na komary oficjalnie uznać możemy za otwarty. Pierwsze pojawiły się już w kwietniu, ale to w maju czeka nas ich największych wylęg i możemy być pewni, że jak co roku zrobią one wszystko, by uprzykrzyć nam relaks na świeżym powietrzu. Komary polują na nas nie tylko nad wodą czy w lasach, ale także na podwórkach i balkonach. Jak sobie z nimi radzić?

Komary to owady z rodziny komarowatych - w Polsce spotykamy kilkadziesiąt rodzajów i gatunków tych brzęczących szkodników. Preferują one miejsca podmokłe i pełne bujnej roślinności, ale smutna prawda jest taka, że latem polują one na nas dosłownie wszędzie!

Komary uwielbiają duże opady deszczu, a podczas drobnych podtopień i powodzi możemy liczyć wręcz na prawdziwą inwazję tych owadów. W Polsce komary latają od maja do października, ale najwięcej jest ich w gorące dni - uwielbiają one bowiem wysokie temperatury, sięgające powyżej 25 stopni Celsjusza. Mimo to, żeńskie przedstawicielki tego gatunku mogą przetrwać wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne i przeżyć nawet w temperaturze poniżej zera. Dlatego właśnie przeświadczenie, że mroźna zima skutecznie je zabija, jest mylne. 

Ludzką krwią żywią się tylko komarzyce. To dzięki niej są one w stanie złożyć więcej pełnowartościowych jaj, z których później wylęgną się larwy. Samce są mniej szkodliwe - żywią się nektarem, a ich jednym zadaniem jest zapłodnienie jaj - chwilę później giną. 

Komary zdecydowanie potrafią zepsuć urlop czy choćby weekendowy relaks na działce, ale prawda jest taka, że coraz chętniej przesiadują także na naszych balkonach i wpraszają się do mieszkań. Jak je skutecznie przepędzić? 

Reklama

Zobacz również: Jak pozbyć się komarów? Skuteczne sposoby! 

Skuteczny sposób na komary: Zmieszaj piwo z płynem do jamy ustnej!

Jednym ze skutecznych sposobów na odstraszenie natrętnych komarów jest piwo. By przygotować pułapkę na owady, potrzebować będziemy:

  • pół szklanki piwa
  • pół szklanki płynu do płukania jamy ustnej
  • jedną łyżeczkę suchych drożdży.

Wszystkie składniki należy wymieszać ze sobą i powstałą miksturę przelać do butelki z atomizerem. Tak przygotowaną mieszanką spryskujemy balkon lub taras. Miksturę wlać możemy także do przeciętej na pół butelki - w sieci znaleźć można mnóstwo filmików, które pozwolą przygotować skuteczną pułapkę na komary. 

UWAGA: Ważne, by piwo zostało otwarte przynajmniej kilka dni wcześniej. 

Zobacz również:

Jak zwalczyć mole? Skuteczne sposoby! 

Soda oczyszczona w ogrodzie. Tak może pomóc! 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy