Reklama

Reklama

Do czego można użyć wody z suszarki bębnowej? O tych zastosowaniach nie masz pojęcia

Zakup suszarki bębnowej to opłacalna inwestycja. To urządzenie umożliwia nam sprawne wysuszenie odzieży. Dodatkowo jest ekologiczne i pozwala nam zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach. Aby ograniczyć wydatki, wystarczy jedynie dowiedzieć się, jak można wykorzystać wodę z suszarki bębnowej.

Suszarki bębnowe to praktyczne urządzenia, które mogą ułatwić nam codzienne życie. Pozwalają na szybkie i sprawne osuszenie świeżo wypranej odzieży, a w domu na ogół nie zajmują wiele miejsca.  Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że poza komfortem użytkowania, jedną z największych zalet nowoczesnych suszarek do ubrań jest fakt, iż pozwalają one zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę.  Pod pewnym względem suszarki bębnowe można uznać za proekologiczne, ponieważ wykorzystywaną przez nie wodę, możemy wykorzystać ponownie w pracach domowych. 

Reklama

Do czego można użyć wodę z suszarki bębnowej? Niektóre zastosowania mogą być wielką niespodzianką. 

Jak odprowadzić wodę z suszarki bębnowej?

Podczas suszenia woda ulega regularnemu skraplaniu. Musi więc zostać odprowadzona, przy czym nie wszystkie urządzenia wymagają w tym celu podłączenia do odpływu (np. przez wąż odpływowy). 

Często zdarza się, że mamy do czynienia ze specjalnymi zbiornikami kondensacyjnymi, które gromadzą wodę z wilgotnych ubrań. Popularne suszarki kondensacyjne nie wymagają łączności z kanalizacją. W ich przypadku trzeba jednak pamiętać o opróżnianiu pojemników na ciecz po każdym suszeniu. 

Może cię zainteresować: Jak prać kurtkę puchową, by jej nie zniszczyć. Sprawdzony sposób

Czy woda z suszarki bębnowej jest destylowana?

Odpowiedź na pytanie, czy woda z suszarki bębnowej jest destylowana, brzmi tak. Ciecz, która w efekcie kondensacji pary wodnej gromadzi się w zbiorniku, ma takie właściwości. Jest to efekt uboczny procesu suszenia. 

Przeczytaj: Tak w mgnieniu oka wysuszysz mokrą owoc. Ten patent to prawdziwy hit

Czy woda z suszarki bębnowej nadaje się do żelazka?

Dzięki temu, że woda z suszarki bębnowej jest wodą destylowaną, bez obaw możemy wykorzystywać ją jako płyn do żelazka parowego. To jednak tylko jeden z wielu pomysłów jej zastosowań. Zatem, do czego jeszcze można użyć wodę z suszarki bębnowej?

Czy woda z suszarki nadaje się do podlewania kwiatów?

Odpowiedź na pytanie, czy woda z suszarki nadaje się do podlewania kwiatów, nie jest jednoznaczna. Niektórzy nie widzą w tym żadnego problemu. 

Z uwagi na obecność detergentów w wodzie z suszarki bębnowej na pewno nie zaleca się jednak stosować jej w przypadku roślin jadalnych, takich jak owoce, warzywa czy zioła, które wykorzystujemy w celach spożywczych. 

Nie jest również zalecana do podlewania delikatnych kwiatów, które wymagają specjalnej pielęgnacji. 

Sprawdź: Zamarzł ci hamulec ręczny? Tą popularną metodą odblokowania tylko go uszkodzisz

Do czego można użyć wodę z suszarki bębnowej?

Wyróżniamy również inne zastosowania wody z suszarki bębnowej, które pozwolą nam zmniejszyć jej wykorzystanie i tym samym obniżyć comiesięczne rachunki za wodę. Do najpopularniejszych możliwości wykorzystania wody z suszarki bębnowej zaliczamy:

  • Mycie podłóg -  Nie ma sensu nalewać dodatkowej wody do sprzątania. Nadmiar detergentu w cieczy nie będzie przeszkodą w myciu podłóg w domu, na tarasie czy w ogrodzie. 
  • Wycieranie parapetu - Brudne parapety okienne to zmora wielu Polaków. Do ich oczyszczenia woda z suszarki bębnowej również nada się idealnie. 
  • Spłukiwanie toalety - Zastosowanie wody z suszarki bębnowej do czynności tak prozaicznej i częstej jak spłukiwanie toalety pozwala sporo zaoszczędzić. Wystarczy jedynie spuścić ciecz do dużego pojemnika (np. wiadra), aby następnie wlewać ją do muszli klozetowej. Można również nalać wodę bezpośrednio do spłuczki.
  • Czyszczenie mebli - Woda z suszarki do prania nadaje się również do czyszczenia mebli. Zwłaszcza tych na tarasie czy w ogrodzie. Meble zewnętrzne najczęściej charakteryzują się trwałością. Jeśli brudne elementy są stalowe czy metalowe, odrobina detergentu na pewno nie doprowadzi do ich uszkodzenia. 

Czytaj również: Mało kto wie o tej funkcji pralki. Zastosuj ją, a efekt cię zaskoczy

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: suszarka bębnowa | sprzątanie | domowe sposoby | triki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy