Reklama

Reklama

Tak w mgnieniu oka wysuszysz mokrą odzież. Ten patent to prawdziwy hit!

Suszenie ubrań w okresie jesienno-zimowym bywa zmorą wielu osób. Zdradzamy trik na szybsze pozbycie się wody z tkanin przy użyciu... pralki. Ten trik jest genialny! Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy chcemy natychmiast wysuszyć jedną, konkretną rzecz.

Gdy na zewnątrz robi się chłodno, suszenie ubrań, ręczników czy pościeli staje się problematyczne. Szczególnie uciążliwe bywa dla osób mieszkających w niewielkich mieszkaniach oraz tych, którzy nie mają w posiadaniu suszarki bębnowej. Czasem chcemy natychmiast wysuszyć konkretną część garderoby, bo potrzebujemy ją założyć jeszcze tego samego dnia. I tutaj z pomocą przychodzi sprytny sposób na szybkie odsączenie wody z ubrania. Mało kto go zna, a działa naprawdę świetnie.

Zobacz również: Częsty widok w polskich domach. Suszysz tak pranie? Skutki mogą być opłakane

Reklama

Suszenie prania zmorą w okresie jesienno-zimowym

W większości polskich domów najczęstszym miejscem suszenia ubrań jesienią i zimą są grzejniki, rozkładane suszarki na pranie albo takiej do bielizny. Bywa to niekiedy uciążliwe - para unosząca się z ubrań sprzyja wilgoci w mieszkaniu, a porozwieszane ciuchy nie są zbyt ciekawym widokiem, szczególnie podczas wizyty gości.

Niektórzy próbują dosuszać ubrania za pomocą suszarki do włosów, jednak to czasochłonne i niezbyt skuteczne. Jak więc sprawić, by konkretna rzecz wyschła w mgnieniu oka? Jest na to pewien banalny, mało znany patent.

Czytaj także: Jak prawidłowo prać ubrania w pralce?

Trik na suszenie odzieży za pomocą zwykłej pralki

Posiadacze zwykłej pralki bębnowej mogą w prosty sposób wykorzystać ją jako suszarkę do ubrań. Brzmi niewiarygodnie, jednak ten trik naprawdę działa! Wystarczy wrzucić do bębna mokrą rzecz oraz drugą, suchą, dużych rozmiarów - np. ręcznik. Potem należy nastawić pralkę na samo wirowanie i to wszystko! Już po jednym cyklu, mokra rzecz powinna być praktycznie sucha.

Zobacz również: Suszysz pranie w ten sposób? To może się źle skończyć

Patent polega na tym, że suchy ręcznik w trakcie wirowania ma pomóc na odsączenie wody z mokrego ubrania. Proces ten dojdzie do skutku tylko wtedy, gdy ręcznik będzie duży, a wirowanie ustawione na najwyższe obroty. Tak oto w łatwy sposób wysuszysz bluzkę, koszulę czy spodnie, które natychmiast po wyjęciu z pralki możesz na siebie założyć.   

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak przyspieszyć suszenie prania | pralka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy