Reklama

Do czego służą otwory w oknach PCV? To trzeba wiedzieć

Na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, a mają do spełnienia ważną rolę. Prosty test pozwoli sprawdzić, czy zadziałają w kryzysowej sytuacji. Zatkane szczeliny mogą przyczynić się do zniszczeń.

Jeszcze do niedawna uważane były za rozwiązanie wręcz luksusowe, a dziś są dosłownie wszędzie. Okna PCV na dobre zadomowiły się w Polsce. Są łatwe w montażu, przystępne cenowo, wygodne w użytkowaniu i wyjątkowo trwałe.

Choć konstrukcja okien plastikowych nie jest specjalnie skomplikowana, niektóre ich elementy wciąż pozostają zagadką. Przeciętnemu użytkownikowi wystarczy wiedza, jak je otwierać i zamykać. Warto jednak zwrócić uwagę na pewien drobny szczegół.

Chodzi o dwa niewielkie otwory, które znajdziemy wewnątrz ramy okiennej. W jej dolnej części.

Reklama

Dwie podłużne szczeliny znajdują się tuż pod uszczelką i są swego rodzaju kołem ratunkowym. Gdy gumowe zabezpieczenie okaże się zawodne, a woda jednak przedostanie się do środka – będzie miała gdzie uciec.

Otwory połączone są z wąskim kanalikiem, którego ujście znajduje się na zewnątrz okna. Dzięki temu wilgoć zostanie odprowadzona. Oczywiście pod warunkiem, że mechanizm działa prawidłowo, a odpływ jest drożny.

Aby to sprawdzić, warto otworzyć okno i nalać na dno ramy odrobinę wody. Ta powinna swobodnie przedostać się przez szczeliny. Jeśli nie – należy sprawdzić, czy otwory nie są zatkane np. przez brud.

***
Zobacz także:

Wietrzenie mieszkania zimą. Często o tym zapominamy, a to błąd!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu?

Jak usunąć pleśń ze ścian?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: okna plastikowe | jak dbać o okna plastikowe | domowe porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy