Do czego służy otwór w suwaku? Zaskakujące przeznaczenie

Zamki błyskawiczne przybierają różne formy. To zapięcie, które pojawia się często zarówno na poszczególnych elementach garderoby, jak i w przedmiotach codziennego użytku. Nic dziwnego: jest praktyczne i wytrzymałe. Jak się okazuje, niektóre zamki błyskawiczne wyposażone są w dodatkową funkcję, która przydaje się zwłaszcza podczas podróży. Jak z niej korzystać?

Dziurki w zamkach błyskawicznych wykonuje się w konkretnym celu
Dziurki w zamkach błyskawicznych wykonuje się w konkretnym celu123RF/PICSEL

Zamki błyskawiczne mają wiele zalet: są proste w obsłudze i rzadko się psują. Kiedy wybieramy się w daleką podróż, czasami dopadają nas jednak pewne obawy. Boimy się, że walizki zasuwane na zamek błyskawiczny nie ochronią cennej zawartości w razie ewentualnej kradzieży. Zamek można odsunąć szybko i niepostrzeżenie. To problematyczne zwłaszcza w przypadku plecaka.

Suwaki niektórych zamków błyskawicznych wyposażone są w otwory. Niewiele osób wie, że dziurki te spełniają konkretną funkcję. Jak używać ich poprawnie?

Dziurki w zamku błyskawicznym: czemu służą?

Otwory nie znajdują się we wszystkich zamkach błyskawicznych. Zazwyczaj posiadają je jedynie zamki podwójne, które znaleźć można w plecakach, torbach sportowych, pokrowcach oraz walizkach. Dziurki w zamkach błyskawicznych nie służą jedynie ozdobie. Dzięki nim możemy dodatkowo ochronić zawartość, jeśli jest wyjątkowo cenna. W jaki sposób?

Dziurki w zamkach błyskawicznych wykonuje się po to, aby móc przełożyć przez nie kłódkę - w razie takiej konieczności. To przydaje się zwłaszcza w przypadku walizek czy też plecaków.  Jeśli w środku podczas podróży przechowujemy oszczędności, dowód tożsamości, czy też klucze, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu zamka.  Spinając suwaki małą kłódką, mamy pewność, że żaden kieszonkowiec nie dostanie się do zawartości.

Dziurki w zamku błyskawicznym pomogą ochronić zawartość walizki w razie próby kradzieży
Dziurki w zamku błyskawicznym pomogą ochronić zawartość walizki w razie próby kradzieży123RF/PICSEL

***

Zobacz również: 

Alesandra Kurzak z córką w ,,Demakijażu" o relacjach rodzinnychPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas