Reklama

Dokręć śrubę w łóżku, czyli ekspresowe triki uwalniające od skrzypiącej konstrukcji

Hałasy wydobywające się z ramy łóżka to dość uporczywy problem. W ciągu dnia staramy się nie zwracać na niego uwagi, jednak wieczorem następuje prawdziwa kulminacja. Skrzypiące łóżko wydaje donośny odgłos nawet przy delikatnej zmianie pozycji, wyrywając nas ze snu, powodując problemy z ponownym powrotem w objęcia Morfeusza. Jak rozprawić się z problemem bez konieczności wydawania pieniędzy na nowy mebel do spania? Podpowiadamy kilka sprawdzonych patentów.

Co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało? Najpierw sprawdź stelaż

Łóżko wydające rozpaczliwe dźwięki przy każdej próbie odwrócenia się na drugi bok doprowadza do białej gorączki. Jak szybko zlokalizować winnego całego zamieszania? Najczęściej całą odpowiedzialność ponoszą rama lub stelaż.

Może się jednak okazać, że trzeszczący dźwięk wydobywa się z poluzowanych śrubek. Wystarczy sięgnąć po śrubokręt, mocno je dokręcić i w mig zapomnieć o nocnych hałasach. Dodatkowym patentem zapobiegającym ich szybkiemu poluzowaniu jest zastosowanie specjalnych podkładek wzmacniających mocowanie i utrudniających obluzowanie się poszczególnych elementów łączących.

Reklama

Sprawdź: Spryskaj materac w łóżku. Pozbędziesz się brzydkich zapachów i roztoczy

Jak wyciszyć skrzypiące łóżko? Pomoże woskowanie ramy

Skrzypiące sprężyny w metalowych łóżkach potrafią skutecznie wybudzić ze snu nawet największego śpiocha. Jeśli chcemy cieszyć się nocnym wypoczynkiem bez zbędnych hałasów, sięgnijmy po olej roślinny, glicerynę lub specjalny preparat WD-40. Odrobiną wybranego produktu ekspresowo naoliwimy sprężyny wydające nieprzyjemne dla ucha hałasy. Podobnie możemy postąpić z elementami łącznymi.

Osoby decydujące się na zakup drewnianego łóżka również muszą liczyć się z tym, że wraz z czasem eksploatacji zaczną pojawiać się uporczywe dźwięki. Ratunkiem dla skrzypiącego drewna są przede wszystkim: wosk pszczeli, parafina lub świeca. Szybko minimalizują efekty tarcia elementów o siebie, uwalniając domowników od konieczności słuchania skrzypienia całej konstrukcji.

Sprawdź: Kupujesz łóżko? Nie popełnij tych błędów!

Sposób na skrzypiące łóżko - izolowanie materaca od ramy

Jednym z lepszych sposobów na rozprawienie się z niemiłosiernie skrzypiącym łóżkiem będzie całkowite odizolowanie materaca od ramy. Trzeszczenie oraz inne nieprzyjemne dźwięki na ogół pojawiają się w miejscach stykania się tych dwóch elementów.

Do ich oddzielenia możemy wykorzystać stare podkoszulki, t-shirty, skarpetki bez pary, kawałki filcu lub gąbki. Co ważne, metoda sprawdzi się nie tylko przy dekoracyjnej ramie drewnianej, ale także metalowej. Do takiego rodzaju tworzywa dobrze jest zakupić specjalne tulejki wykonane z gumy. Ekspresowo rozprawią się z charakterystycznymi dźwiękami materaca, gwarantując spokojny sen nocą.

Sprawdź: Śpisz z nogami w kierunku drzwi? Lepiej przestaw łóżko!

Sklejanie ruchomych elementów ramy

Wszystkie możliwe sposoby już wypróbowane, a łóżko nadal skrzypi nawet pod najmniejszym ciężarem? Na tym etapie szukanie nowego łóżka wcale nie musi być koniecznym krokiem. Istnieje jedno rozwiązanie, które może naprawić sytuację. Wystarczy odwiedzić sklep z materiałami budowlanymi i kupić klej poliuretanowy. Po powrocie do domu wystarczy skleić ze sobą ruchome części ramy. Użycie produktu wyeliminuje codzienne ocieranie się ich o siebie. Pamiętajmy jednak, że taka ingerencja często negatywnie wpływa na całą ramę i stelaż łóżka, narażając je na dodatkowe usterki.

Sprawdź również:

Ile kroków dziennie musisz robić, by spalić 1 kg tłuszczu? Oto najnowsze ustalenia

Ten kolor wybierają osoby najbardziej inteligentne. To synonim wiedzy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy