Reklama

Wsyp odrobinę do zlewu. Brzydki zapach zniknie w mgnieniu oka

Zapach w kuchni nie zawsze sprowadza się do kuszącego aromatu domowego pieczywa, słodkich ciast czy świeżo parzonej kawy. Czasem pojawiają się mniej przyjemne doznania w postaci brzydkiego zapachu ze zlewu. Co jest jego przyczyną i jak temu przeciwdziałać? Przydatne będą domowe sposoby, dzięki którym w łatwo pozbędziesz się problemu.

Skąd się bierze brzydki zapach ze zlewu?

Wchodzisz do kuchni i pierwsze, co czujesz to nieprzyjemny zapach kojarzący się z zepsutą żywnością albo zgniłymi jajkami? Zjawisko nie zawsze oznacza, że jesteś na bakier z wynoszeniem śmieci na bieżąco. Kroki skieruj w stronę zlewozmywaka. To właśnie on może być źródłem brzydkiego zapachu. Dlaczego śmierdzi ze zlewu? Najczęstszą przyczyną są zalegające resztki żywności, które oblepiają rury, fermentują i są powodem pojawienia się brzydkiej woni.

Bez regularnego czyszczenia zjawisko to dotknie prawdopodobnie każdego. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w najprostsze sitko, które będzie powstrzymywało wpadanie jedzenia do odpływu. Unikniesz nie tylko problemu brzydkiego zapachu za zlewu, ale też zapychania rur.

Reklama

Sprawdź: Kamień znów szpeci łazienkę? W mig zapomnisz o brzydkich osadach

Wyjeżdżasz? Po powrocie może powitać cię niemiła niespodzianka

Nieoczywistym powodem wydobywania się nieświeżego aromatu z instalacji jest brak wody w kanalizacji. Zdarza się, gdy przed dłuższym wyjazdem zamykamy dopływ wody do rur. To dobry nawyk, lecz trzeba wziąć pod uwagę, że może być przyczyną brzydkiego zapachu w kuchni. W tym przypadku nie musisz jednak panikować. Wystarczy, że obficie przepłuczesz odpływ, a niepożądany odór zniknie.

W innych sytuacjach konieczne będzie bardziej zdecydowane działanie. Dlatego domowe sposoby na brzydki zapach ze zlewu okażą się wybawieniem i skuteczną metodą na walkę z problemem.

Cytryna i soda — duet do zadań specjalnych

Atutem tradycyjnych metod jest ich dostępność i niski koszt. Żrąca chemia nie jest jedyną odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu. Wypróbuj korzystniejszy dla środowiska patent, opierający się na dwóch składnikach z kuchennych zapasów.

  • Wymieszaj pół szklanki soku z cytryny z dwiema łyżkami sody oczyszczonej.
  • Wlej miksturę do zlewu.
  • Zostaw na pół godziny.

Następnie spłucz zimną wodą. Wejście do kuchni już nie będzie wiązać się z przykrym doświadczeniem dla nosa.

Pachnąca przyprawa na śmierdzący problem

Innym produktem, który okaże się pomocny w walce z niepożądaną wonią, jest cynamon. Do tej pory w twojej kuchni był używany wyłącznie w celach kulinarnych? Zastosowanie cynamonu jest dużo bardziej wszechstronne.

Wystarczy, że pięć łyżek sproszkowanej przyprawy zagotujesz w dwóch szklankach wody. Dla wzmocnienia efektu możesz dodać kilka goździków. Przecedź i wlej do odpływu. To pachnący sposób na zneutralizowanie brzydkiego zapachu w zlewie.

Zobacz: Jak wyczyścić opiekacz? Wypróbuj najlepszy tip od gospodyni domowej

Porządki przy pomocy soli

Oto rozwiązanie idealne dla minimalistów. By pozbyć się przykrej woni ze zlewu, wsyp do odpływu cztery duże łyżki soli. Zostaw na 30 minut, unikając korzystania w tym czasie ze zlewozmywaka. Po upływie tego czasu spłucz mocnym strumieniem zimnej wody. Brzydki zapach i zalegające w rurach resztki znikną z twojej kuchni na dobre.

Polecamy:

Uciekasz na ich widok w popłochu? Tak, są niebezpieczne dla zdrowia

Nie tylko do gotowania i przetworów. Zobacz, jak w domu może pomóc duet ocet i sól

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy