Domowy sposób na śnieżnobiałe zęby. Poleruj dwa razy w tygodniu

Piękny i śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. Niestety, profesjonalne zabiegi wybielania zębów mogą być bardzo kosztowne. Na szczęście istnieje pewien naturalny i domowy sposób, dzięki któremu osiągniemy efekt białych zębów bez wydawania fortuny. Wystarczy jeden produkt.

Jak skutecznie wybielić zęby domowymi sposobami?
Jak skutecznie wybielić zęby domowymi sposobami?123RF/PICSEL

Prosty domowy trik na białe zęby. Wystarczy jeden produkt

W dzisiejszych czasach białe zęby są pożądanym atrybutem estetycznym, symbolizującym zdrowie, urodę i pewność siebie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób pragnie mieć promienny uśmiech, który przyciąga spojrzenia i dodaje pewności siebie. Jak się jednak okazuje, osiągnięcie pięknego wyglądu zębów może być prostsze i tańsze niż nam się wydaje. 

Zdrowe nawyki żywieniowe oraz unikanie używek takich jak papierosy czy kawa są kluczowe dla utrzymania białego uśmiechu. Jednakże, jeśli na naszych zębach już pojawiły się przebarwienia, istnieje sposób na ich naturalne usuwanie, bez sięgania po kosztowne zabiegi dentystyczne. Możemy wykorzystać do tego... skórkę pomarańczy! 

Wybielające właściwości pomarańczy. Jak usunąć nią żółty osad z zębów?

Pomarańcza, bogata w witaminę C, wapń i limonen ma właściwości wybielające. Przy jej pomocy w prosty sposób usuniemy osad z zębów. Wystarczy, że po wcześniejszym umyciu obierzemy pomarańczę, a jej skórkę pokroimy w szerokie paski. Ich wewnętrzną częścią należy delikatnie pocierać zęby przez około dwie minuty. Po zakończeniu tego procesu warto odczekać około pół godziny przed standardowym myciem zębów.

Pocieranie zębów skórką pomarańczy pomoże nam usunąć z nich żółty osad, a także utrzymać je w dobrym stanie. Taką czynność należy powtarzać dwa razy w tygodniu.

Nie tylko pomarańcza może okazać się pomocna w domowym wybielaniu zębów. Podobne działanie wykazuje truskawka, która dzięki wysokiej zawartości kwasu jabłkowego, skutecznie usuwa kamień nazębny. Podobnie jak w przypadku pomarańczy, aby zadbać o piękny uśmiech, wystarczy regularnie pocierać truskawkami zęby.

Do wybielenia zębów w domu wystarczy nam skórka pomarańczy
Do wybielenia zębów w domu wystarczy nam skórka pomarańczy 123RF/PICSEL

Nie tylko wybielanie, ale i zapobieganie. Dbając o higienę zębów pamiętaj o czystej szczoteczce

Oprócz naturalnych metod wybielania równie istotne jest regularne dbanie o higienę jamy ustnej. Wymiana szczoteczki do zębów co trzy miesiące jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniej higieny. Pamiętajmy, że mycie zębów zużytą szczoteczką może mieć bardzo nieprzyjemne skutki dla zdrowia i wyglądu naszych zębów. Taka szczoteczka jest siedliskiem bakterii i nie oczyszcza jamy ustnej w prawidłowy sposób.

Inną kwestią, o której warto pamiętać, jest dokładne płukanie szczoteczki po każdym użyciu i zostawianie jej do wyschnięcia w pozycji pionowej.

Skuteczne domowe sposoby na bielsze zębyInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas