Działa niczym skarpety złuszczające. Dodaj do wody kuchenny produkt i mocz pięty 15 minut

Wiosna wkroczyła do Polski śmiałym krokiem i wiele wskazuje na to, że zadomowiła się na dobre. Coraz cieplejsze dni sprawiają, że częściej myślimy o lekkich ubraniach i otwartych butach. Nim włożymy sandały mini jeszcze pewien czas, jednak już teraz warto zadbać o intensywniejszą pielęgnację stóp.

Przygotuj stopy do lata
Przygotuj stopy do lata123RF/PICSEL

Popękane pięty — problem wielu

Po zimie skóra na piętach często jest zrogowaciała i przesuszona. W ekstremalnych wypadkach zdarza się, że naskórek pęka, krwawi i powoduje ból podczas chodzenia. Wbrew pozorom stosunkowo łatwy sprawić, że skóra na piętach nadmiernie rogowacieje i pęka.

Może do tego doprowadzić zarówno brak stosownej pielęgnacji, jak i zbyt częste ścieranie naskórka. Popękane pięty to problem wielu osób — zaradzić może mu kąpiel stóp z dodatkiem kuchennego produktu.

Działa lepiej niż skarpety złuszczające. Domowy sposób na popękane pięty

Domowy sposób na popękane pięty to ocet jabłkowy. Wlej szklankę specyfiku do ciepłej wody, a następnie zanurz stopy w takiej kąpieli na piętnaście minut. Ocet jabłkowy nie tylko złuszczy zrogowaciałą skórę na piętach, ale także pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu stóp. Ocet ma też właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.

Po upływie kwadransa wytrzyj stopy do sucha i załóż bawełniane skarpety. Aby kuracja przyniosła pożądany efekt złuszczenia naskórka, powinnaś nosić skarpety przez kilka godzin. Z tego powodu najlepiej wykonać zabieg wieczorem. Dzięki temu wystarczy na noc założyć skarpetki, a rano przywitamy złuszczoną skórę pięt.

Kąpiel stóp w occie przynosi wiele korzyści. Pomoże m.in. zlikwidować ich nieprzyjemny zapach i zrogowaciały naskórek
Kąpiel stóp w occie przynosi wiele korzyści. Pomoże m.in. zlikwidować ich nieprzyjemny zapach i zrogowaciały naskórek123RF/PICSEL

Nie zapomnij o pielęgnacji

Złuszczenie zrogowaciałego naskórka pomaga przywrócić piętom gładkość, elastyczność i piękny wygląd. Jednak jeśli po zabiegu z octem jabłkowym nie zadbasz o nie prawidłowo, popękane pięty powrócą. Aby tego uniknąć należy przynajmniej dwa razy w tygodniu przygotowywać stopom kąpiel z dodatkiem fusów z kawy, co pomoże w pilingu stóp i przy okazji pozwala pobyć się brzydkiego zapachu. Ogromnie ważne jest odpowiednie nawilżenie, dlatego warto postawić na kremy o takich właściwościach.

Domowy sposób na popękane piętyInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas