Dzięki temu grudnik odzyska kwiaty. Wypróbuj prosty sposób

Grudnik to popularna roślina, która znajduje się w wielu domach, a w okolicy świąt Bożego Narodzenia charakteryzuje się niezwykłymi kwiatami. Zdarza się jednak, że grudnik nie chce kwitnąć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi domowy sposób.

Gdy grudnik nie kwitnie, oprócz zadbania o odpowiednie podlewanie, rozmiar doniczki oraz temperaturę, można wypróbować domowy nawóz
Gdy grudnik nie kwitnie, oprócz zadbania o odpowiednie podlewanie, rozmiar doniczki oraz temperaturę, można wypróbować domowy nawóz123RF/PICSEL

Dlaczego grudnik nie kwitnie?

Zdarza się, że grudnik nie ma kwiatów ze względu na nieodpowiednie nawadnianie. Chociaż jest nazywany Kaktusem Bożonarodzeniowym, to nie ma nic wspólnego z tymi pustynnymi roślinami. Wymaga regularnego podlewania i nie lubi suszy.

Gdy grudnik nie kwitnie, warto zwrócić uwagę na doniczkę, w której rośnie. Zbyt duży pojemnik niekorzystnie wpływa na pobieranie przez niego wody, co w konsekwencji może prowadzić do braku kolorowych kwiatów. Poza tym przyczyn można szukać w zbyt wysokiej temperaturze. Grudnik czuje się najlepiej przy 21 st. C. w dzień i mniej więcej 15-18 st. C. w nocy.

By cieszyć się pięknymi kwiatami grudnika, warto stosować bananowy nawóz
By cieszyć się pięknymi kwiatami grudnika, warto stosować bananowy nawóz123RF/PICSEL

Nawóz z bananów - domowy sposób na kwitnienie grudnika

Gdy grudnik nie kwitnie, oprócz zadbania o odpowiednie podlewanie, rozmiar doniczki oraz temperaturę, można wypróbować domowy nawóz. Do jego przygotowania potrzebne są jedynie skórki bananów, które należy pokroić na małe kawałki i wrzucić do pojemnika wypełnionego wodą. Po kilku godzinach mikstura jest gotowa. Należy podlać nią roślinę i czekać na bujne kwiaty.

Bananowy nawóz to tanie i ekologiczne rozwiązanie, które pozytywnie wpływa na rozwój nie tylko grudnika, ale także innych roślin - również tych, które rosną na zewnątrz. Zawiera cenne składniki odżywcze takie jak potas, fosfor, magnez i wapń.

Wiele osób wykorzystuje ususzone i zmielone skórki bananów, które następnie miesza z wodą. Inną metodą jest umieszczanie kawałków skórki w podłożu. Dzięki temu rośliny również otrzymują niezbędne do wzrostu składniki minerale.

***

Kaktus Bożego Narodzenia. Jeden błąd i już nie zakwitnieInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas