Reklama

Reklama

Rozkrusz i zalej wodą. Liście wężownicy będą lśniące, mocne i jędrne jak nigdy dotąd

Sansewieria nie jest wymagającą rośliną, dlatego chętnie gości w naszych domach. Wystarczy raz na jakiś czas ją podlać, a jej liście zazwyczaj wyglądają na zdrowe i jędrne. Co jednak zrobić, aby wypuściła nowe? Istnieje jeden prosty patent, który pobudzi wężownicę do rozwoju.

Sansewieria - znana też jako język teściowej czy wężownica, to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych roślin doniczkowych. Wspaniale zdobi wnętrza, pochłania toksyny z powietrza i nie potrzebuje zbyt wiele uwagi. Wystarczy raz na jakiś czas podlać ją odrobiną wody, a nie będzie działo się z nią nic niepokojącego. 

Co jednak zrobić, aby wężownica obrodziła w nowe liście? Pomoże pewien tani składnik, który zwykle wyrzucasz do kosza. Dzięki niemu u sansewiery pojawią się zdrowe i jędrne liście.  

Reklama

Zobacz też: Język teściowej - oczyszcza powietrze i poprawia sen

Wężownica - zasady pielęgnacji

Aby wężownica dobrze się rozwijała, powinna mieć zapewnione odpowiednie warunki:

  • Stanowisko z dobrym dostępem do światła, lecz nie intensywnie nasłonecznione 
  • Oszczędne podlewanie - w odstępie ok. 10 dni, a zimą wystarczy robić to, co 2-3 tygodnie

Czytaj także: Tani lek z apteki na paprotki działa równie skutecznie, jak na ludzi

Co zrobić, by wężownica wypuściła nowe liście?

Jeśli twoja sansewieria rozwija się prawidłowo, jednak nie wypuszcza nowych liści, być może brakuje jej pewnych substancji odżywczych. Aby zasilić ją potrzebnymi do rozwoju składnikami, wystarczy podlewać ją nawozem na bazie skorupek jajek, które wspaniale wpływają na kondycję roślin.

W tym celu wystarczy dokładnie je rozkruszyć i przesypać do pustej doniczki, przykrywając cienką warstwą ziemi. Następnie zalać wodą i odstawić w ciemne miejsce na około 2-3 tygodnie.

Po tym czasie należy odcedzić płyn i tak przygotowanym nawozem podlewać wężownicę. Po pewnym czasie powinny pojawić się piękne, jędrne liście.

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sansewieria | wężownica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy