Reklama

Egipska metoda zasypiania. Podczas upałów zaśniesz jak dziecko

Upały uprzykrzają życie nie tylko podczas dnia, kiedy żar leje się z nieba, ale również nocą, gdy wysoka temperatura nie pozwala nam zasnąć, przez co organizm nie może się odpowiednio zregenerować. W internecie znajdziemy wiele trików na schłodzenie sypialni w celu poprawienia komfortu termicznego, a jednym z nich jest tzw. „egipska metoda zasypiania”.

Fala upałów nawiedziła Europę

Potężne upały, które przechodzą właśnie przez Europę, mocno dają w kość nawet największym miłośnikom wysokich temperatur. Podczas upalnego dnia o wiele szybciej się męczymy, a słońce wysysa z nas ostatnie resztki energii i dobrego samopoczucia.

Niestety bardzo często upałom towarzyszą tzw. tropikalne noce, o których mówimy, gdy temperatura po zmierzchu przekracza 20 stopni Celsjusza. Tak ciepłe powietrze sprawia, że większość osób zmaga się z problemem zasypiania, czego pokłosiem jest nagminne zmęczenie organizmu.

Reklama

Możemy skorzystać w wielu metod schładzania sypialni, ale jednym z najpopularniejszych i podobno skutecznych trików jest tzw. egipski sposób na gorące noce. Na czym on polega?

Czytaj także: Sześć trików na przyjemne ochłodzenie w sypialni

Egipska metoda zasypiania

Jeśli chcemy z powodzeniem skorzystać tej metody, musimy zaopatrzyć się w cienkie prześcieradło lub duży ręcznik. W zależności od tego, co wybierzemy, ręcznik lub prześcieradło należy wymoczyć w chłodnej wodzie i następnie bardzo dokładnie wycisnąć.

Wilgotną tkaniną zastępujemy klasyczną kołdrę. Zwilżony ręcznik lub prześcieradło powinno przynieść nam ukojenie podczas gorących nocy. Niektórzy zwolennicy tej metody idą jeszcze krok dalej i wilgotny ręcznik lub prześcieradło umieszczają na kilkanaście, lub kilkadziesiąt minut w zamrażalniku

Warto wiedzieć: Tani sposób na upały w mieszkaniu. Kupisz to w aptece

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: upał | sypialnia | zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy