Reklama

Reklama

Folia aluminiowa w zmywarce do naczyń. Niezwykły trik robi furorę

Folia aluminiowa ma szereg, różnych zastosowań, choć zapewne najczęściej wykorzystujemy ją do pakowania kanapek. Okazuje się, że folia aluminiowa jest również niezwykle przydatna podczas zmywania naczyń. Brzmi nieprawdopodobnie? Przedstawiamy trik na czyste sztućce z użyciem folii aluminiowej.

Zmywarka do naczyń to niebagatelne ułatwienie dla wszystkich, którzy nie znoszą zmywać ręcznie brudnych talerzy, kubków czy sztućców. I choć maszyna robi za nas całą pracę, to zdarza się, że efekt końcowy odbiega od naszych oczekiwań. Zwłaszcza gdy mowa o sztućcach, na których po kąpieli w zmywarce pozostaje szary nalot, a naczynia pokryte są smugami.

Nawet jeśli użyjemy najlepszych na rynku detergentów przeznaczonych do zmywarek, problem może powracać. Dlatego warto poznać trik, dzięki któremu sztućce po ukończeniu zmywania w zmywarce będą lśnić jak nowe, a z reszty naczyń pozbędziemy się zacieków i smug.

Reklama

Folia aluminiowa w zmywarce na naczynia

Brzmi nieprawdopodobnie, ale zapewniamy, że działa znakomicie. Żeby cieszyć się ze lśniących sztućców, uformuj dwie kulki z folii aluminiowej i wrzuć je do zmywarki wraz z odpowiednim detergentem, którego używasz na co dzień. Włącz program do zmywania i uzbrój się w cierpliwość.

Czytaj także: Folia aluminiowa sposobem na zimne stopy

Folia aluminiowa w zmywarce podczas jej pracy wchodzi w reakcję z chemią zawartą w tabletce czy płynie do zmywarek. Dzięki temu naczynia są idealnie czyste, a sztućce błyszczące. Metoda jest zupełnie bezpieczna, więc nie musimy się martwić, że folia porysuje nasze talerze, szklanki, widelce, łyżki czy noże.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: folia aluminiowa | zmywarka do naczyń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy