Reklama

Reklama

Gąbki do mycia naczyń. Wiedziałeś, że ich kolory mają duże znaczenie?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego gąbki do naczyń zawsze są kolorowe, a nie ma np. szarych? Okazuje się, że jest dobre wytłumaczenie dla tego faktu! Kolory tych przedmiotów nie są bez znaczenia - zobaczcie, która do czego służy.

Gąbki do mycia naczyń znajdują się w każdym polskim domu. Nawet jeśli mamy w kuchni zmywarkę, to czasem jest potrzeba umyć coś ręcznie. Przedmioty te są kolorowe i choć wydawałoby się, że nie ma to żadnego znaczenia, to okazuje się, iż różnią się między sobą.

Niebieska gąbka

Niebieska gąbka do naczyń jest najdelikatniejszą spośród wszystkich innych kolorów. Z tego powodu nadaje się idealnie do mycia porcelany i innych kruchych przedmiotów. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku trudniejszych zabrudzeń.

Żółta gąbka

Jedną z bardziej uniwersalnych gąbek jest ta w kolorze żółtym. Jest bardziej szorstka niż jej niebieski odpowiednik, jednak wciąż będzie odpowiednia do mycia kieliszków czy szklanek.

Reklama

Czerwona/różowa gąbka

Obok żółtej gąbki inną dość uniwersalną jest czerwona, choć występuje ona również w odcieniu różowym. Ten kolor dobrze sprawdzi się przy myciu trudniejszych zaburzeń, jednocześnie nie rysując naczyń.

Zielona gąbka

Choć mogłoby się wydawać, że zieleń oznacza delikatność, to jednak w przypadku gąbek do naczyń jest dokładnie odwrotnie. Zielony kolor jest przeznaczony dla najtrudniejszych zabrudzeń - zaschniętego tłuszczu czy resztek jedzenia.

Zobacz również: Pianka do golenia przydatna nie tylko w myciu luster? Trik na plamy z wina

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gąbka do naczyń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy