Reklama

Reklama

Jak bezpiecznie rozmrozić zamek w drzwiach samochodu?

Spieszysz się rano do pracy, ale zamiast być już w drodze, borykasz się z zamarzniętym zamkiem w drzwiach swojego samochodu? Poznaj proste triki, dzięki którym w szybki i bezpieczny sposób dostaniesz się do swojego samochodu oraz dowiedz się, co zrobić, by w przyszłości uniknąć podobnych niespodzianek.

Minusowa temperatura, padający i marznący śnieg z deszczem, a czasami nawet zwykła mżawka, mogą doprowadzić do zamarzania zamków w drzwiach samochodu. Próbując za wszelką ceną siłowo dostać się do naszego pojazdu, możemy doprowadzić do poważnych uszkodzeń mechanicznych pewnych elementów, tym samym narażając się na niepotrzebny wydatek. Istnieją proste sposoby na poradzenie sobie z zamarzniętym zamkiem w drzwiach samochodu.

Jak odmrozić zamek w samochodzie?

Przede wszystkim spróbujmy delikatnie otworzyć wszystkie drzwi samochodu. Jeśli uda nam się dostać na siedzenie kierowcy od strony pasażera, dobrym rozwiązaniem jest odpalenie silnika i ogrzanie auta wewnątrz. Pamiętajmy jednak, że podczas postoju silnik w samochodzie może pracować maksymalnie przez minutę. Jeśli przekroczymy ten czas - grozi nam mandat.

Reklama

Przeczytaj również: Nigdy nie zostawiaj tych rzeczy w aucie, gdy jest zimno

Jeśli jednak nie mamy żadnej możliwości dostania się do środka pojazdu lub z jakichś powodów nie mamy ochoty się gimnastykować, najprostszym rozwiązaniem jest użycie specjalnego środka do rozmrażania zamków. Taki specyfik kupimy na każdej stacji paliw, w sklepie motoryzacyjnym, ale i większości popularnych marketów.

Aplikowanie preparatu powinno przebiegać zgodnie z instrukcją podaną przez producenta, by uniknąć niekorzystnego wpływu na mechanizm zamka. Starajmy się również wybierać preparaty sprawdzonych marek, które charakteryzują się dużą skutecznością i są bezpieczne dla naszego pojazdu.

Co, jednak jeśli nie mamy przy sobie chemicznego odmrażacza? W takim przypadku możemy skorzystać z domowego sposobu na odmrożenie. Do wytrzymałego woreczka lub torebki wlewamy ciepłą, ale nie gorącą wodę, a następnie przykładamy w okolicę zamka.

Przeczytaj również: Spryskaj tym czapkę i szalik. Problem elektryzujących się włosów zniknie

Pod żadnym pozorem nie próbujmy aplikować ciepłej wody bezpośrednio do zamka, gdyż nawet jeśli uda nam się otworzyć drzwi, to możemy być niemal pewni, że po krótkiej chwili ciecz znajdująca się w mechanizmie zamarznie, co uniemożliwi późniejsze otwarcie drzwi.

Co zrobić, by drzwi od samochodu nie zamarzały?

Przed zimą warto przygotować się na nadchodzące, niesprzyjające warunki atmosferyczne, do których bez wątpienia należy choćby minusowa temperatura. Możemy zminimalizować ryzyko zamarzania zamków, jak i samych drzwi w naszym samochodzie, sięgając po dedykowane specyfiki. Już samo zabezpieczenie uszczelek drzwi w samochodzie specjalnym preparatem spowoduje, że dostanie się do środka pojazdu po mroźnej nocy, będzie niewątpliwie łatwiejsze.

Czytaj także: Jak samemu zrobić domowy płyn do spryskiwaczy?

Wybierając się na myjnię samochodową, pamiętajmy o dokładnym wysuszeniu pojazdu. Większość myjni automatycznych ma programy suszące, natomiast jeśli korzystamy z usług myjni ręcznej, poprośmy personel o dokładnie wytarcie auta, szczególny nacisk kładąc na elementy podlegające częstemu zamarzaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zamarznięty zamek w samochodzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy