Reklama

Reklama

Spryskaj tym czapkę i szalik. Problem elektryzujących się włosów zniknie

Każdy nas zimą zna to nieprzyjemne uczucie, gdy zdejmując czapkę i szalik doświadczamy elektryzowania się włosów. Nawet najbardziej starannie ułożona fryzura może zostać zepsuta przez to niemiłe zjawisko. Jest jednak prosty trik, który sprawi, że problem elektryzujących się włosów zniknie.

Elektryzowanie się włosów zimą to powszechny problem, który spowodowany jest noszeniem czapki i szalika. Nie musimy jednak wybierać między zdrowiem i komfortem a ładną fryzurą, rezygnując z czapki. Problem można łatwo zminimalizować, stosując pewien prosty trik.

Sprawdź: Jak samemu zrobić domowy płyn do spryskiwaczy?

Jak uniknąć elektryzowania się włosów zimą? Spryskaj tym czapkę i szalik

Na elektryzowanie się włosów przez noszenie czapki wpływ ma przede wszystkim materiał, z jakiego jest wykonana. Sztuczne materiały, takie jak akryl, poliester, poliamid czy lycra w znaczący sposób powodują zjawisko elektryzowania się. Również stan naszych włosów nie pozostaje bez wpływu - cienkie, suche i zniszczone będą bardziej skłonne do naelektryzowania się. 

Reklama

Jest jednak prosty trik, który może temu zapobiec, ratując jednocześnie naszą fryzurę. Użycie płynu antystatycznego, znacznie zmniejsza ryzyko elektryzowania się włosów. Możemy go dostać w drogerii lub zrobić samodzielnie w domu. Ten drugi sposób jest niezwykle prosty w przygotowania, tani i naprawdę działa.

Do przyrządzenia domowego płynu antystatycznego potrzebujemy wody destylowanej, octu i gliceryny. Opcjonalnie można dodać również kilka kropel olejku eterycznego. Do butelki z atomizerem należy wlać szklankę wody destylowanej, 1/4 szklanki octu i 1 łyżkę gliceryny. Przed każdym użyciem buteleczkę należy wstrząsnąć i spryskać dokładnie czapkę i szalik. Po użyciu tej domowej mikstury włosy przestaną się elektryzować.

Zobacz również:

Ostatnia szansa na tani prąd. Kiedy mija termin składania oświadczeń?

Podwyżka abonamentu za radio w aucie. Kar dla niepłacących też!

Słoneczne wakacje w grudniu. Najtańsze all inclusive na koniec roku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: elektryzowanie się włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy