Reklama

Jak czyścić buty zamszowe? Tego sposobu na pewno nie znałeś!

Zamszowe buty mimo upływu lat w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością. Każdy, kto w przeszłości był w posiadaniu tego typu obuwia, wie jednak doskonale, że czyszczenie zamszu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jak czyścić buty zamszowe? Poznajcie tajemniczy sekret.

Czyszczenie butów zamszowych dla wielu z was jest zapewne żmudną czynnością. A wcale tak nie musi być! Wystarczy, że poznacie kilka prostych zasad, które okażą się nieocenione przy pielęgnacji tego rodzaju obuwia.

Jak czyścić buty zamszowe?

Przede wszystkim warto pamiętać, że buty zamszowe najlepiej użytkować wiosną i latem. Zamsz nie przepada za wodą, dlatego też używanie tego typu obuwia podczas deszczowych, jesiennych dni nie jest wskazane. No dobrze, to w takim razie skoro zamsz nie lubi wody, to jak myć takie buty?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - mlekiem i sodą oczyszczoną. Każdy z nas ma w domu lub powinien mieć szklankę mleka i łyżkę sody oczyszczonej. Wystarczy połączyć ze sobą te dwa składniki i delikatnie wetrzeć w buty powstałą substancję w miejsce zabrudzenia. Następnie należy pozostawić buty do wyschnięcia i gotowe!

Reklama

Jak suszyć buty zamszowe?

Pamiętajcie jednak, że buty zamszowe, gdy są wilgotne, muszą zostać pozostawione do wyschnięcia. Najlepiej, aby stało się to naturalnie - nie polecamy przyspieszać tego procesu korzystając z suszarki do włosów, czy kładąc buty pod grzejnikiem. 

Buty powinny wyschnąć naturalnie w temperaturze pokojowej. Dzięki temu nie będziecie musieli się martwić o ewentualne zniszczenia, a wasze buty posłużą wam na dłuższy okres czasu.

Jak sami zatem widzicie, o czystość swojego obuwia spokojnie możecie zadbać bez konieczności wizyty w profesjonalnej pralni. Wystarczy trochę chęci i czasu, by wasze buty szybko zyskały drugie życie.

***

Czytaj również:

Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt jest zachwycający

Babciny trik na mycie okien. Ocet, pianka do golenia i gliceryna!

Na dobry nastrój i insekty. Niezwykłe działanie laurowego dymu


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: buty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy