Jak pozbyć się oponki na dole brzucha? Przepis na magiczny napój

Oponka na brzuchu to problem, na który skarżą się nie tylko osoby borykające się z nadwagą - również te szczupłe walczą z tłuszczykiem w tym miejscu, z różnym zresztą skutkiem. Dobra dieta i regularna aktywność fizyczna to oczywiście podstawa, ale jak się okazuje w "odchudzeniu" tego miejsca pomóc też może magiczny napój z popularną przyprawą. Jak go przygotować?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?
Jak pozbyć się oponki na brzuchu? 123RF/PICSEL

Oponka na brzuchu to nic innego, jak warstwa tkanki tłuszczowej, gromadząca się w tym miejscu. Jest to nie tylko problem natury estetycznej, ale również zdrowotnej - tzw. tłuszcz trzewny prowadzi bowiem do poważnych zaburzeń w całym organizmie i przyczynia się do takich chorób jak:

  • insulinooporność,
  • zespół metaboliczny,
  • cukrzyca typu II,
  • choroby układu krążenia,
  • zakrzepica,
  • rak jelita grubego,
  • pogorszenie funkcji oddechowych i bezdech senny,
  • zespół policystycznych jajników.

Bagatelizowana oponka może być więc naprawdę groźna i warto jej zapobiegać, a gdy się już pojawi, zmienić tryb życia oraz dietę i wprowadzić do stałej rutyny aktywność fizyczną. Dietetycy i trenerzy przekonują bowiem, że ani sama dieta ani sam trening nie wystarczą, by pozbyć się jej raz na zawsze - w duecie potrafią jednak zdziałać cuda i pomóc szybko zniwelować ten problem.

Magiczny napój na oponkę na brzuchu. Skutecznie spala tłuszcz

Cynamon działa także antybakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, a naukowcy udowodnili, że przewlekłe stany zapalne powiązane są z większym ryzykiem nadwagi i otyłości oraz wieloma chorobami przewlekłymi.

Przepis na napój spalający tłuszcz

Aby przygotować spalający tłuszcz napój na bazie cynamonu, należy rozpuścić w szklance wody przegotowanej łyżeczkę cynamonu cejlońskiego. Tak przygotowany napój należy spożywać codziennie wieczorem, przed zaśnięciem.

Prosty sposób na odchudzanie - domowa woda owsianaInteria Kulinaria
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas