Reklama

Reklama

Jak układać kubki w zmywarce? Wiele osób popełnia błąd

Zmywarki cieszą się sporym zainteresowaniem i znajdują się w wielu domach. TikTokerka postanowiła uświadomić internautów, że większość z nich w nieprawidłowy sposób układa w niej naczynia. Kobieta wskazała prosty sposób, dzięki któremu można się pozbyć pewnego uciążliwego problemu.

Jak układać naczynia w zmywarce?

Zmywarki znajduje się w wielu domach. To zdecydowanie spore ułatwienie i oszczędność czasu. Cieszą się one sporym zainteresowaniem i coraz więcej osób docenia ich działanie. Mogłoby się wydawać, że układanie w niej naczyń nie jest trudnym zadaniem. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że przeładowanie zmywarki i niezachowanie przestrzeni między naczyniami może sprawić, że nie zostaną dokładnie umyte. 

Poza tym pewna TikTokerka postanowiła zwrócić uwagę internautów na jeszcze jeden szczegół. Jej profil obserwuje ponad 380 tys. osób, z którymi dzieli się swoimi trikami i poradami dotyczącymi domowych porządków. Tym razem zdradziła, co robić, by w naczyniach nie gromadziła się woda. 

Zobacz także: Włóż ząbek czosnku do muszli klozetowej. Efekt cię zaskoczy!

TikTokerka radzi, jak ustawiać kubki w zmywarce

Zapewne wielu osobom zdarzyło się po otworzeniu zmywarki zauważyć, że w odwróconych do góry dnem kubkach nazbierała się woda. Temu uciążliwemu problemowi można jednak zapobiec i to w prosty sposób.

Reklama

TikTokerka na swoim nagraniu wskazała, że ważną rolę odgrywa to, w jaki sposób są ustawione kubki w zmywarce. Zazwyczaj w każdym urządzeniu zarówno w dolnym, jak i górnym koszu znajdują się tzw. grzebienie, które zapewniają naczyniom stabilizację. Zaprezentowała, że w sytuacji, gdy kubki stoją prosto, podczas mycia zbierają wodę, a ich ustawienie nie pozwala jej na spływanie po ścinkach naczynia. 

Zobacz także: Rewelacyjny myk z kuchenką gazową. Jedna zmiana, a rachunki będą znacznie mniejsze

Kobieta wskazała, że lepszym rozwiązaniem jest ustawianie kubków pod lekkim kątem i opieranie ich o bok kosza zmywarki. Dzięki temu rozwiązaniu znika problem zbierania wody, który dla wielu jest istną zmorą. Wykorzystując ten trik, można zaoszczędzić czas, który wcześniej musiał być przeznaczany na dokładne wycieranie mokrych naczyń.

Post TikTokerki spotkał się ze sporym zainteresowaniem internautów. Wielu z nich wyraziło swoją opinię w komentarzach. Przyznali, że wcześniej nie wiedzieli o tym sposobie i do tej pory nieprawidłowo ustawiali naczynia w zmywarce. Inni natomiast nie kryli zdziwienia i stwierdzili, że korzystają z tego patentu od lat. 

***


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy