Reklama

Reklama

Jak usunąć naklejki ze słoików? Mama Chemik prezentuje niezawodny trik

Sezon na przetwory w pełni. Dżemy, konfitury, soki czy sałatki zdecydowanie lepiej prezentują się w słoiczkach ozdobionych etykietami. Jak usunąć naklejki, które wcześniej na nich gościły? Mama Chemik prezentuje niezawodny trik, który rozwiąże problem!

Usuwanie niechcianej etykiety ze słoika to często dość czasochłonne zajęcie. Istnieją sposoby, które pozwolą na to, by pozbyć się ich szybko i skutecznie. Jedno z rozwiązań zaproponowała na swoim Instagramie Sylwia Panek, czyli Mama Chemik.

Sylwia Panem jest z zawodu chemiczką, ale porzuciła pracę w laboratorium i od 2018 roku działa w sieci. Pisze, że jest "ambasadorką sody oczyszczonej i octu" - uczy, jak skutecznie wykorzystywać je do sprzątania. Z jej porad, które publikuje na Instagramie, korzysta sporo osób.

Zobacz również: Jest w każdej kuchni. Zrobisz z niej kosmetyki lepsze niż w drogerii 

Reklama

Mama Chemik i jej trik na usuwanie etykiet

- Wiem, wiem, porady dotyczące usuwania naklejek pewnie przydałyby się wcześniej, bo pewnie część z Was ma już trochę przetworów przygotowanych, ale mam nadzieję, że dzisiejsza porada z grafik jeszcze się niektórym przyda - napisała na Instagramie Mama Chemik.

Zobacz również: Odwieczny problem Polaków podczas robienia prania. Do czego służy trzecia przegródka w pralce?

Jak usunąć naklejki ze słoików? Niezawodny trik Mamy Chemik

Usuwanie naklejek ze słoików wcale nie musi być trudne. Przekonuje o tym Mama Chemik, która na swoim Instagramie zaprezentowała prosty trik na pozbycie się niechcianych etykiet. Oto i on:

  • Krok 1: Wlej do słoika gorącą wodę
  • Krok 2: Ostrożnie spróbuj odkleić naklejkę
  • Krok 3: Jeśli na słoiku pozostał klej, posmaruj go olejem spożywczym i zostaw na 15 minut. Następnie umyj słoik wodą z płynem do mycia naczyń, stosując do szorowania szczotkę do zmywania lub twardszą myjkę/gąbkę.

- Tylko jeszcze mała uwaga. Jak już klej wam się nagrzeje i będzie można oderwać naklejkę to nie wylewajcie wody ze słoików do zlewu. Wykorzystajcie ją jeszcze do zmywania, podlewania kwiatków - zwraca uwagę Mama Chemik.

Co z wkładaniem słoików z etykietami do zmywarki? - Oczywiście po włożeniu do zmywarki słoika z naklejką ta naklejka często sama odchodzi pod wpływem gorącej wody. Tylko pytanie, co się dzieje z klejem i fragmentami naklejek, które się podarły? Często brudzą wnętrze zmywarki, filtr, kosze, ich szyny i wchodzą do środka śmigieł. Mycie słoików z naklejkami może być niebezpieczne dla zmywarki - tłumaczy Mama Chemik.

Zobacz również: Przetwory Wachowicz nie mają sobie równych. Oto, co poleca jej córka

Usuwanie etykiet ze słoików - proste triki

Niechciane etykiety ze słoików możemy również usunąć za pomocą oleju lub octu. Wystarczy nasączyć wacik olejem i przyłożyć do naklejki umytego z zewnątrz słoika. Olej powinien wsiąknąć w papier i go zmiękczyć. Jeżeli się nie uda, wtedy trzeba umyć naklejkę i przetrzeć ją gorącym octem spirytusowym.

Do usuwania etykiet może się również przydać folia aluminiowa. Odkręcone słoiki wystarczy wstawić do garnka lub zlewu z gorącą wodą z dodatkiem dwóch łyżek płynu do mycia naczyń. Pamiętajmy o tym, aby słoiki nie pływały po powierzchni. Po 15 minutach wyjmujemy słoiki, folię aluminiową zgniatamy w kulkę i szorujemy etykiety. Powinny bez problemu zejść.

***

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: słoiki | jak usunąć etykiety ze słoika

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy