Reklama

Reklama

Koniec z kipiącymi potrawami. Wrzuć jeden produkt do garnka

Kipiące potrawy nieraz potrafią uprzykrzyć życie. Zwłaszcza jeśli akurat odejdziemy od kuchenki i nie zdążymy zmniejszyć gazu. Kipiące mleko czy zupa potrafią wyprowadzić z równowagi, ale sprawić, że będziemy tracić czas na czyszczenie kuchenki. Istnieje prosty sposób, by temu zaradzić.

Mleko, ryż, kasza, ziemniaki czy makaron mogą nam przysporzyć nieco kłopotów w trakcie gotowania. Powód? Kipienie. Oczywiście najczęściej dochodzi do niego wtedy, kiedy odejdziemy od kuchenki i zajmiemy się czymś innym.

Prosty trik na kipiące potrawy

Takie sytuacje potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej doświadczonych kucharzy. Oprócz tego czeka nas również czyszczenie kuchenki.  

Istnieje prosty trik, dzięki któremu zapomnisz o tym problemie. To banalny i skuteczny sposób, a my zaoszczędzimy czas, a gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Rozwiązanie problemu znajdziemy w zamrażarce.

Reklama

Zobacz również:

Jeden błąd i cała sałatka jarzynowa do kosza

Zakwas z buraków. Domowy przepis na bombę witaminową

Mama Chemik: Warto nauczyć się innego podejścia do sprzątania

Koniec z kipiącymi potrawami. Wrzuć ten produkt do garnka

Skutecznym sposobem na kipiące potrawy są kostki lodu. Wystarczy dodać kilka do garnka, dzięki czemu nie wykipi ani mleko, ani woda z gotowania ziemniaków.

To nie koniec prostych rozwiązań. Kolejnym sposobem, który stosowały nasze babcie, było posmarowanie brzegów masłem lub oliwą z oliwek. Sprawdzi się on i teraz - dzięki temu kipiąca potrawa zostanie w garnku, a nie wyleje się na naszą kuchenkę.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe triki | gotowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy